Mot me diell, vranësira dhe reshje shiu për dy ditët e ardhshme

2 muaj më parë

Mot me diell, vranësira dhe reshje shiu për dy ditët e ardhshme

Nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius.

Ndërsa të shtunën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, transmeton Klan Kosova.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius.