Milan merr fitore në udhëtim, Rrahmani nuk debuton as këtë javë tek Napoli (VIDEO)

4 javë më parë

Milan merr fitore në udhëtim, Rrahmani nuk debuton as këtë javë tek Napoli (VIDEO)

Milan ka arritur fitore në udhëtim tek Crotone me rezultatin 2:0, në kuadër të xhiros së dytë në Serie A.

Kessie dhe Diaz ishin shënuesit për rosonerët, njofton Klan Kosova.

Fitore të lartë këtë javë ka arritur edhe skuadra e Napolit, të cilët mposhtën 6:0, Genoan.

Lozano në këtë përballje shënoi në dy raste, kurse nga një gol e shënuan edhe Elmas, Zielisnki, Mertens dhe Politano.

Kurse, debutim tek Napoli edhe këtë xhiro nuk bëri kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani, që gjatë këtij afati kalimtar të verës u transferua në këtë klub.