Michelle Obama do të luajë në një shfaqje në Netflix

2 muaj më parë

Michelle Obama do të luajë në një shfaqje në Netflix

Michelle Obama do të luajë së bashku me kukullat në një shfaqje të Netflix që synon t’u mësojë fëmijëve kënaqësinë e gatimit në shtëpi gjatë ngrënies së vakteve të gatshme.

Obama do të luajë rolin e një pronareje supermarketi përballë Waffles dhe Mochi, të cilët janë nga The Land of Frozen Food.

Ish – zonja e parë e SHBA e përshkroi serialin, i cili titullohet Waffles + Mochi dhe bie muajin tjetër, si një “shfaqje gazmore, ngrohëse zemre dhe thjesht magjike”, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Ajo dhe burri i saj, Barack janë ndër producentët ekzekutivë.

Çifti nënshkroi një marrëveshje për të prodhuar seri dhe filma për Netflix në 2018.

Puna e tyre ka përfshirë “Becoming”, dokumentarin e vitit 2020 bazuar në autobiografinë e saj më të shitur.