Me ndihmën e këtij truku, ju do të pastroni vetëm në dy minuta tubat e bllokuar

2 vite më parë

Me ndihmën e këtij truku, ju do të pastroni vetëm në dy minuta tubat e bllokuar

Kur tubat bllokohen, janë me të vërtetë të bezdisshme. Ndonjëherë na duhet kohë ta zgjidhim këtë problem.

Truku do që do ju prezantojmë më poshtë është i shkëlqyer për ju. Madje nuk do të keni më nevojë as të blini kimikate të dëmshme.

Në fillim ju duhet të hiqni ujin e tepërt në lavamanin tuaj. Më pas shtoni një gjysme gotë natrium dhe një gjysmë gote me sodë buke. Shtoni një gotë ujë të ngrohtë dhe prisni derisa të krijohet shkumë.

Ky truk do t’ju ndihmojë të shpërndani të gjitha copat e vogla të ushqimit dhe yndyrnave, që kanë kontribuar në bllokim./Shije.al