Mbappe: Gjithmonë i them vetes se jam më i miri

2 javë më parë

Mbappe: Gjithmonë i them vetes se jam më i miri

Kylian Mbappe ka pranuar se sa herë që shkon në fushë i thotë vetes se është më i miri, më i mirë se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, në mënyrë që të kapërcejë çdo sfidë me të cilën përballet.

Pavarësisht se është vetëm 22 vjeç, sulmuesi i Paris Saint-Germain tashmë ka 10 trofe të brendshëm, përfshirë katër tituj të Ligue 1, plus ishte fitues i Kupës së Botës në 2018 me Francën.

“Sigurisht [kam një ego], është e rëndësishme sepse kur je në gjendje të egër , askush tjetër nuk do të të shtyjë”, tha Mbappe për RMC Sport.

“Ju duhet ta bindni veten se jeni të aftë të rrëzoni malet. Njerëzit nuk e kuptojnë egon, por kur nuk jeni mirë nuk ka asnjë që do të vijë në shtëpinë tuaj për t’ju thënë se ju mund ta bëni këtë. Jeni vetëm ju dhe mendësia juaj. Jeni vetëm ju. Duhet të bindni veten se janë të aftë të bëni gjëra të mëdha. Sa herë që shkoj në fushë, gjithmonë i them vetes se jam më i miri dhe megjithatë kam luajtur ku ishte edhe Messi dhe Cristiano Ronaldo. Ata janë lojtarë më të mirë se unë, ata kanë bërë një miliard gjëra më shumë se unë” – u shpreh Mbappe.