Luhej ndeshja e Kupës së Botës, por kjo tifoze tërhoqi vëmendjen

11 muaj më parë

Luhej ndeshja e Kupës së Botës, por kjo tifoze tërhoqi vëmendjen

Përpos spektaklit në parket, dueli i Kupës së Botës mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Brazilit dhuroi spektakël edhe në tribuna.

Ishte një tifoze e Brazilit ajo që tërhoqi vëmendjen e të pranishmëve në “Shenzhen Bay Center Center”.

E veshur me të vërdhë dhe me dekolte për tu pasur zili, tifozja fitoi fokusin e kameramanit, i cili bëri që pamjet të bëheshin virale shumë shpejt.

Sa i përket takimit, SHBA triumfoi me shifrat 89-73, me ekipin e Gregg Popovich që siguroi kualifikimin automatik për Lojërat Olimpike të Tokios. Në çerekfinale, SHBA do të mas forcat me Francën, shkruan oranews, transmeton AktivPress.