Lewandowski rekord të ri me Bayernin

4 vite më parë

Lewandowski rekord të ri me Bayernin

Sulmuesi, Robert Lewandowski ishte edhe një herë fytyra kryesore e Bayernit, kësaj radhe në fitoren ndaj Eintracht Frankfurtit.

Bayerni e fitoi ndeshjen me rezultat 3-0, ndeshje në të cilën Lewandowski shënoi dy nga tre golat.

Sulmuesi polak arriti rekord të ri te Bayerni, duke kapur kuotën e 100 golave me Bavarezët dhe këtë e ka bërë në vetëm 136 ndeshje, duke treguar që është sulmues “vrastar”. /AktivPress