Lama: Haradinaj po e paguan çmimin që u pozicionua kundër skenarit të ndarjes së Kosovës

12 muaj më parë

Lama: Haradinaj po e paguan çmimin që u pozicionua kundër skenarit të ndarjes së Kosovës

Ish- ambasadorja e Kosovës në Itali, Alma Lama, konsideron se “Ramush Haradinaj po e paguan çmimin qe u pozicionua fuqishem kunder skenarit te ndarjes se Kosoves”.

Sipas saj, ai ishte barriera me e fuqishme kunder ketij skenari, transmeton AktivPress.

Me anë të një statusi në Facebook, Lama ka thënë se “populli i Kosoves duhet ta dije se Vucicit i eshte premtuar Veriu me gjithe Mitrovice”.

“Populli i Kosoves duhet t’i dale zot territorit te tij dhe ta ndale kete skenar te erret me pasoja deri dhe ne shuarjen e shtetit te Kosoves”, ka shkruar Lama./AktivPress/