Lajçak: Dialogu Kosovë-Serbi solli marrëveshje të rëndësishme

1 muaj më parë

Lajçak: Dialogu Kosovë-Serbi solli marrëveshje të rëndësishme

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se sot janë bërë dhjetë vjet që kur palët nga Prishtina dhe Beogradi janë ulur në tavolinën e dialogut.

“10 vjet pasi palët u ulën për herë të parë në Bruksel, dialogu solli marrëveshje të rëndësishme”.

“Ata bënë një ndryshim real për njerëzit në Kosovë dhe Serbi, për stabilitetin e Ballkanit Perëndimor dhe për aspiratat evropiane të një rajoni të tërë”, ka shkruar Lajçak në rrjetin social Twitter.