Ky lëng është kura e garantuar për astmën

11 muaj më parë

Ky lëng është kura e garantuar për astmën

Çfarë ndodh në mes të një sulmi astme? Muskujt e astmatikëve rregullohen si pasojë e krijimit të tepruar të lëngjeve trupore në fyt. Personat të cilët kanë probleme me astmën e kanë këtë një betejë të përhershme.

Aparati për thithjen e ilaçit (inhalatori) është shoqëruesi më i afërt i astmatikëve. Të shfrytëzoni këtë aparat është super e thjeshtë dhe mjafton të keni afër një tillë për të kaluar krizën, pasi ata janë të përshtatshëm për sulmet e papritura të astmës.

Por, shfrytëzimi normal i aerosoleve mund të dëmtojë mirëqenien kur përdoret gjatë. Pse? Këto aparate janë plot me kimikate kur i shtyp.

Nëse mundeni, mund t’i zëvendësoni këto aparate me disa alternativa shumë të shëndetshme, ushqimore dhe pa kimikate.

Një mënyrë si mund ta largoni aparatin pa i sjellë dëme shëndetit është të konsumoni më tepër vitaminë C dhe beta karoten. Një mënyrë është duke pirë karota të shtrydhura çdo ditë.

Karotat përmbajnë sasi të mahnitshme të vitaminës C.

Selinoja është po ashtu një zgjidhje tjetër ushqimore. Hani pak selino çdo ditë për të detoksifikuar mëlçinë dhe organet e brendshme. Klorofili gjendet edhe në gjethe edhe në degëzat e bimës.

E vërteta është se ju mund ta kontrolloni ushqimin që hani dhe mund ta luftoni në këtë mënyrë sëmundjen e astmës. Ne po iu ofrojmë dy sugjerime se si…

Lëngu-ilaç kundër astmës

Përbërësit

2 mollë jeshile

6 kërcella selino

Një tufë spinaq

Një tufë majdanoz

¼ filxhan çaji lëng limoni

¼ ananas

1 kopër

8 degëza lakër jeshile

3 rrepka

½ limon

1 kastravec

½ spec i kuq

Përgatitja e përdorimi

Ju thjesht duhet t’i përzieni të gjithë këta përbërës dhe lëngu kundër astmës është gati.

Pijeni këtë lëng çdo ditë.

Ja ushqimet që duhet të mënjanoni:

Vezët, qumështin, mishin dhe ushqimet e tjerë me origjinë nga kafshët.

Vajin bimor (përdorimi i rregullt mund të çojë në inflamacion të rrugëve të frymëmarrjes).

Akoolin dhe pijet e buta.