Ky është lëngu që duhet të pini për të eliminuar gërhitjen gjatë natës

6 muaj më parë

Ky është lëngu që duhet të pini për të eliminuar gërhitjen gjatë natës

Që të gjithë kanë nevojë për 8 orë gjumë çdo natë edhe pse njerëzit që kanë një partner që gërhet e kanë shumë problem këtë pjesë. Njerëzit që gërhasin ndikojnë në gjumin e personit që kanë afër. Ne do ju tregojmë një mjekim natyral si dhe disa këshilla të cilat do ju ndihmojnë të mos gërhisni.

Receta

Përbërësit:

2 mollë
2 karota
1 rrënjë xhinxheri
¼ limon
Përzieni të gjithë përbërësit bashkë në një blender. Pijeni disa orë para se të flini.

Disa këshilla kundër gërhitjes:

Duhet të reduktoni konsumimin e alkoolit, kryesisht para se të flini.

Mos hani shumë para se të flini dhe shmangni mishin.

Obeziteti është një nga arsyet pse gërhisni, prandaj përpiquni të mbani një peshë ideale.

Duhet të shmangni konsumimin e kamomilit ose çajrave të tjera para se të flini sepse rrit vibrimet në pjesën e barkut.

Nëse ndiqni këto këshilla dhe pini lëngun rregullisht atëherë gërhitja do bëhet pjesë e së shkurarës.