Kurti promovon “Republikën e Tretë” në Tiranë

3 vite më parë

Kurti promovon “Republikën e Tretë” në Tiranë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të promovojë idenë e tij për një “Republikë të Tretë” në një diskutim publik në Tiranë.

Praninë e Kurtit në Tiranë, të shtunen, e ka konfirmuar përmes rrjetit social Facebook aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Erzen Vraniqi.

“Nesër, ora 10:00 – shteti zhvillimor dhe shteti social – Republika e tretë | Albin Kurti | Lëvizja VETËVENDOSJE! Akademia Profesionale ELITA -Tirana International Hotel & Conference Centre”, ka shkruar Vraniqi në Facebook.