Kurti-Merkel, takim kokë më kokë pas pak në Tiranë

5 ditë më parë

Kurti-Merkel, takim kokë më kokë pas pak në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të ketë një takim kokë më kokë me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Takimi i Kurtit me Merkel pritet të nisë rreth orës 15:00.

Poashtu është paralajmëruar një konferencë që do ta mbajë edhe kryeministri Kurti, në 16:15.

Merkel është duke zhvilluar një takim me të gjithë liderët e Ballkanit Perëndimor.

Këtij takimi i ka parapri një takim mes kryeministrit Rama dhe kancelares gjermane.