Kur i keni mushkëritë e “mbytura” në myk, përgatisni këtë recetë

4 vite më parë

Kur i keni mushkëritë e “mbytura” në myk, përgatisni këtë recetë

Akumulimi i mykut në mushkëri çon në vështirësi të frymëmarrjes dhe shkakton parehati të madhe. Shumë njerëz shkojnë direkt dhe iu drejtohen farmacive, por ne ju rekomandojmë ilaçin e mëposhtëm natyral që nuk do ju shkaktojë asnjë efekt anësor.

Çfarë ju nevojitet:

1 lugë gjelle uthull molle
Xhinxher
1 lugë gjelle e vajit të kokosit
1 lugë çaji mjaltë
Si përgatitet dhe përdorimi:

Pritini xhenxhefilin në copa, hidheni në një tas me ujë. Pastaj, zieni dhe lëreni të ftohet për 15 minuta. Hidheni në një gotë dhe mbaheni në frigorifer.

Nëse keni vështirësi në frymëmarrje, shtoni një lugë çaji vaj kokosi, një lugë çaji uthull molle, dhe një lugë çaji mjaltë në të, dhe piheni menjëherë!shije.al