“Krenar për ty”, presidenti Meta pret kampionin Haxhi Krasniqi

1 muaj më parë

“Krenar për ty”, presidenti Meta pret kampionin Haxhi Krasniqi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka takuar ditën e sotme kampionin botëror të boksit me origjinë shqiptare, Robin Krasniqi.

Meta ka shkruar krah fotos së bashku ” Kënaqësi e veçantë të takoja Kampionin e ri të botës në boks, në versionin WBA dhe IBO, Robin Krasniqi.

Puna, përkushtimi dhe sakrificat e tij drejt suksesit, janë frymëzuese!

Krenar për ty Robin”.

Krasniqi u shpall kampion bote në boks WBA dhe IBO pasi arriti të me nokaut Dominic Boesel pas tre raundesh.

Kënaqësi e veçantë të takoja Kampionin e ri të botës në boks, në versionin WBA dhe IBO, Robin Krasniqi.Puna, përkushtimi dhe sakrificat e tij drejt suksesit, janë frymëzuese!Krenar për ty Robin! 🥊🇦🇱

Gepostet von Ilir Meta am Mittwoch, 21. Oktober 2020