Konjufca – Abrashit: Ke arritë me qenë ministër i PAN-it, por jo i Kurtit

7 muaj më parë

Konjufca – Abrashit: Ke arritë me qenë ministër i PAN-it, por jo i Kurtit

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca i ka reaguar deputetit të LDK-së, Arban Abrashit.

Sipas Konjufcës, Abrashi, është në të njejtën linjë me presidentin Thaçi dhe se ai të njejtat fjalime që i ka përdorë ndaj presidentit Thaçi po i përdorë edhe ndaj Kurtit.

“Ky ka arritë me qenë ministër i qeverisë me PAN-in po jo me Kurtin, kryeministri tha e ka përca bashkësinë ndërkombëtare shihe ti, këtë fjalim të njejtë e ke pasë në këtë foltore kundër Hashim Thaçit, tash po ia thu Albin Kurtit. Nëse ti je tu bo shpifje në këtë foltore, ti duhesh me dhanë përgjegjësi.”