Këta përbërës mundësojnë heqjen e infeksioneve në sinus, për 15 minuta

3 vite më parë

Këta përbërës mundësojnë heqjen e infeksioneve në sinus, për 15 minuta

AktivPress” Infeksionet e sinusit mund të jenë shqetësimi më i madh i kësaj periudhe, por ekzistojnë përbërës natyror që na sigurojnë lehtësim nga simptomat tipike, si: dhimbja e sinusit, presioni i sinusit dhe dhimbjet e kokës.

Trajtimi i infeksionit të sinusit

Nëse trajtoni një infeksion sinus, në fazat e hershme të tij, mund të jeni në gjendje të shmangni një grup antibiotikësh.
Hapi i parë është të lejoni që trupi juaj të pushojë sa më shumë të jetë e mundur. Pini shumë lëngje si ujë dhe caj bimor.
Avujt dhe shpëlarja e hundës mund të ndihmojnë në reduktimin e dhimbjeve dhe shtimin e sekrecioneve. Merrni parasysh gjumin me kokën ngritur për të ndihmuar që sinuset tuaja të largohen.

Shenjat e një infeksioni të rëndë që kanë nevojë për kujdes urgjent janë:

-Dhimbje ose ënjtje rreth syve,
-Ballë i fryrë,
-Dhimbje koke e rëndë,
-Vizioni i dyfishtë,
-Anomalitë e vizionit,
-Qafë e fortë,
-Vështirësi në frymëmarrje.

Një tonik i mushtit të mollës, i marrë dy ose tri herë në ditë, mund t’ju largojë bllokimet, të vrasë patogjenët dhe të përmirësojë simptoma të tjera të infeksionit të sinusit.

Ja përbërësit:

-1 lugë gjelle uthull molle,
-1 gotë e gjysmë ujë i ngrohtë,
-3-5 lugë çaji mjaltë i papërpunuar.

Udhëzime:

-Përziejeni uthullën e mollës me ujin e ngrohtë dhe hidhni më pas mjaltin.
-Pijeni 2-3 herë në ditë për rezultatet më të mira./Shije.al