Kampioni fiton, por eliminohet nga Champions League – Chelsea dhe PSG në gjysmëfinale

4 javë më parë

Kampioni fiton, por eliminohet nga Champions League – Chelsea dhe PSG në gjysmëfinale

Kampioni i UEFA Champions League, Bayern Munich, i ka thënë lamtumirë garës në të cilën triumfoi në vitin 2020. Bayerni fitoi 0-1 në ndeshjen e kthimit, por u eliminua pasi ishte mposhtur 3-2 në shtëpi. Në ndeshjen tjetër, Chelsea humbi gjtithashtu në shtëpi 0-1 nga Porto, por u kualifikua në gjysmëfinale fal fitores në udhëtim 2-0 në ndeshjen e parë.

Paris Saint Germain e ka eliminuar Bayern Munichun për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të UEFA Champions League.