Juventus 4-0 Torino: Pjanic më i miri (Foto)

3 vite më parë

Juventus 4-0 Torino: Pjanic më i miri (Foto)

Juventusi e fitoi lehtësisht derbin ndaj Torinos me rezultat 4-0 në Serie A.

Në këtë takim Paulo Dybala shënoi dy gola, të parin në minutën 16-të dhe tjetrin në minutat shtesë të takimit.

Zonja e Vjetër dominoi takimin nga fillimi deri në fund, duke e bërë këtë derbi lokal sikur një lojë të thjeshtë.

Dy golat tjerë u shënuan nga Miralem Pjancic (40’) dhe Alex Sandro në minutën e 57-të.

Më i miri në këtë takim ishte Pjanic, me notën maksimale. Pas boshnjakut vijnë Dybala, Sando e Mario Mandzukic.

Më i miri për Torinon ishte Cristian Ansaldi, mbrojtësi i huazuar nga Interi, ndërsa më poshtë keni notat e dy skuadrave.

Juventus:

Torino:

/Telegrafi