Ja se pse kjo bimë është një dhuratë e vërtetë nga natyra

3 vite më parë

Ja se pse kjo bimë është një dhuratë e vërtetë nga natyra

Chaya (një bimë që i përket familjes së spinaqit) është një bimë mahnitëse shumëvjeçare me gjethe.

Pavarësisht vlerave të mëdha ushqyese, shumë pak njerëz kanë dëgjuar për të. Mendohet se është një dhuratë e vogël nga natyra, pasi ajo mund të shërojë shumë sëmundje.

Një grua vuante nga cistet e gjirit dhe nuk pati asnjë lloj rezultati derisa përdori këtë bimë. Ajo shkatërroi cistet në vetëm 3 muaj.

Përfitimet shëndetësore të kësaj bime:
Trajton dhe parandalon aneminë
Shëron astmën
Përmirëson shikimin dhe funksionin e trurit
Përmirëson nivelet e kalciumit në trup
Rregullon nivelet e sheqerit në gjak dhe trajton diabetin
Parandalon dhimbjen e kokës
Trajton infeksionet e fytit

Ju mund ta përdorni atë në supa, sallata apo në formë çaji.
Përbërëst:
6 gjethe Chaya
2 gota ujë

Përgatitja dhe përdorimi:
Së pari, vloni ujin dhe shtoni gjethe Chaya. Lërini të ziejnë për 10 minuta. Pijeni këtë çaj 3 herë në ditë para ngrënies së vakteve për rezultate më të mira.