Identifikohet shqiptari që masakroi me thikë ish të dashurën

1 javë më parë

Identifikohet shqiptari që masakroi me thikë ish të dashurën

Policia italiane ka vënë në pranga 27 vjeçarin shqiptar që akuzohet për tentativë vrasje ndaj ish të dashurës së tij.

Shqiptari i identifikuar si Jetmir Kurtsmajlaj, autor i dyshuar për ngjarjen ka rënë në prangat e policisë italiane.

Mediat italiane bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur të dielën në mes të rrugës në qytë e kalimtarëve, ku shqiptari ka qëlluar me thikë ish-të dashurën e tij greke, një studente që jetonte në Torino. E reja ka marrë plagë në gjoks, bark dhe në qafë.

Ndër të tjera mësohet se e plagosura është dërguar gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin Mauriziano të Torinos, ku i është nënshtruar një sërë operacionesh.