Hoti: Ditë të mira po vijnë për prodhuesit vendorë

1 muaj më parë

Hoti: Ditë të mira po vijnë për prodhuesit vendorë

Kryeministri Avdullah Hoti ka publikuar skemat e subvencioneve në bujqësi të cilat i ka bërë Qeveria e Kosovës së fundmi.

Ai ka thënë se dyfishimi i subvencioneve në këtë fushë ka qenë premtim i qeverisë së tij që në fill të saj.

“Ditë të mira po vijnë për prodhuesit vendorë!”, është shprehur ai.

“Dyfishimi i subvencioneve për bujqit dhe fermerët ishte premtim i yni që në ditët e para të qeverisjes!”.

Ditë të mira po vijnë për prodhuesit vendorë!Dyfishimi i subvencioneve për bujqit dhe fermerët ishte premtim i yni që në ditët e para të qeverisjes!#QeveriaHoti #Rimekembja

Gepostet von Avdullah Hoti am Dienstag, 13. Oktober 2020