Horoskopi 9 shtator 2020, ky është parashikimi i yjeve për ju

2 muaj më parë

Horoskopi 9 shtator 2020, ky është parashikimi i yjeve për ju

Dashi

Falë Hënës në shenjën e Binjakëve do të jeni mjaft të lumtur.  Në punë gjithçka do të shkojë ashtu si ju e prisni. Marrëdhëniet shoqërore do të rriten, shtrëngojini duart me njerëzit që kanë rëndësi për ju. Shoqërohuni me të tjerët për të qenë më të fortë! Sfera e dashurisë është një hap larg nga parajsa. Partneri juaj do dijë t’ju kënaqë me një shaka dhe një buzëqeshje.

Demi

Ka një lajm të mirë për ju , një ditë e kënaqshme ju pret. Do të përballeni me optimizëm, vetëvlerësim dhe do të merrni shumë komplimentan nga të tjerët. Një suprizë në mesditë do të zbukurojë gjithçka. Buzëqeshja juaj magnetike do t’ju ndihmojë të hapni të gjitha dyert, madje edhe ato me dy mbyllje! Një mbrëmje e gëzuar për të dashuruarit. Nga ana tjetër, një farë tensioni mund të regjistrojë ata që jetojnë në një marrëdhënie të lodhur.

Binjakët

Të gjitha nyjet ju vijnë në kokë. Do e shihni veten që duhet të sqaroni qëllimet tuaja ndaj atij personi që qëndron me dashuri pranë jush. Jini të qartë,  atëherë do të vendosë lirisht nëse do të vazhdojë me ju apo jo, duke shmangur keqkuptimet e dhimbshme! Mos u bëni përshtypje, nëse shfaqet lodhja dhe forma fizike është nën nivelet e zakonshme: Hëna në të dymbëdhjetën do t’ju ndihmojë të kaloni këtë gjendje.

Gaforrja

Do të jetë një ditë e mbushur me propozime dhe mundësi për tu pranuar pa hezitim, falë një fryme optimizmi të sjellë nga Dielli dhe Jupiteri. Ju do të jeni në gjendje të çlironi mendjen tuaj, duke e çliruar atë nga zinxhirët e gjykimeve dhe mendimeve të zakonshme të pandryshueshme. Beqare? Një ditë gëzimi dhe takimeshtë ngushta  me njerëz të dobishëm dhe interesantë ju pret.

Luani

Përdorni fjalët tuaja me mençuri dhe me mendje të shëndoshë për të shmangur diskutimet dhe tensionet e panevojshme me njerëz të ndjeshëm dhe të prekshëm. Familja është një moment historik në jetën tuaj dhe ju jeni të vetëdijshëm që gjithmonë mund të mbështeteni në të. Në punë, mos i jepni kredi paraqitjeve të caktuara. Qëndrimi në pozicione të caktuara nuk do t’ju ndihmojë të arrini një marrëveshje. Sa i përket partnerit ora juaj ka ndaluar te një dashuri e vjetër me të cilën është e pamundur të jeni bashkë.

Virgjëresha

Është koha të nxitoni për të arritur një moment të rëndësishëm. Nuk do t’ju mungojnë idetë dhe mundësitë për të përmirësuar aktivitetin tuaj profesional. Një negociatë që dukej se ishte ndërprerë do të rihapet. Sensualiteti juaj do të përmirësohet nga modelet planetare që duan që ju të jeni simpatik, plot kuriozitete të reja ju nxisin të bëni gjëra të cilat më parë nuk keni dashur t’i bëni.

Peshorja

Hëna në fushën e tetë sjell gjëra shumë të mira në shenjën tuaj. Emocionet e fuqishme kërkojnë të përjetohen. Ju do të kapërceni të gjitha vështirësitë , nëse mund të menaxhoni me shkathtësi edhe ato të papriturat. Përpjekjet tuaja dhe angazhimi i vazhdueshëm që keni shpenzuar në aktivitetin tuaj profesional do të marrin njohjen dhe vlerësimin e duhur.

Akrepi

Edhe nëse Hëna është e prapë, gjithçka do të vazhdojë mirë në punë. Do të jeni në gjendje të mbani larg ata që ju ofrojnë një rrugë të shkurtër  për të arritur në destinacionin tuaj. Ju do të vazhdoni me qetësi dhe vendosmëri në rrugën tuaj, duke shmangur njerëzit e paqartë që kthehen rreth jush. I dashuri juaj është i gatshëm të vijë t’ju takojë dhe të përmbushë dëshirat tuaja, për sa kohë që lini mënjanë xhelozinë.

Shigjetari

Yjet ju ftojnë të kujdeseni për shëndetin tuaj, duke filluar me të ushqyerit. Duhet t’i thoni jo ushqimeve pikante, të përpunuara, të skuqura dhe vaktet që janë shumë të mëdha ose të konsumuara me nxitim. Hëna  rekomandon një kontroll parandalues ​​dhe fillimin e një diete pasi keni vërtet nevojë për humbje peshe, kështu që nëse është e mundur, zgjidhni një ditë pa karbohidrate dhe pini shumë ujë midis vakteve.

Bricjapi

Mbështetuni  në Hënën pasi ajo do të jetë favorshme për ju. Ajo do t’ju ndihmojë të ndiheni më të lehtë dhe më të përgatitur për të përballuar angazhimet dhe vështirësitë e momentit. Do të sjellë qetësi në sferën emocionale tek ata  që po jetonjnë  një histori dashurie jo të kënaqshme dhe një vërshim emocionesh tek beqarët dhe më të rinjtë. Lajmet e papritura mund të lëvizin aktivitetin profesional te shumë prej jush.

Ujori

Me Hënën afër dhe   yjet e tjerë që ju shikojnë në një mënyrë të shurdhër, rreziku është të afër dhe duhet të keni kujdes. Emocionet dhe ndjenjat nuk janë në gjendje të përqendrohen në konkretësinë e gjërave, më mirë të presim me kujdes disa ditë. Sidoqoftë, do të keni fat në takimet e biznesit dhe mundësinë për të udhëtuar për arsye profesionale ose familjare.

Peshqit

Entuziazmi është dhurata më e mirë për të treguar. Gjatë gjithë kësaj dite do të jeni e karakterizuar nga ritme shumë të gjalla. Në punën tuaj, përdorni mirë ekstroversionin dhe simpatinë, veçanërisht nëse punoni në kontakt me publikun. Nëse bëhet fjalë për dashuri, mirëkuptimi i çiftit do të jetë i shkëlqyeshëm për ata që kanë një histori dashurie të lumtur, por beqarët do të jenë ata që do të bëjnë shkëndija falë hijeshisë së padiskutueshme./oranews