Horoskopi 8 qershor 2019, ky është parashikimi i yjeve për ju

4 muaj më parë

Horoskopi 8 qershor 2019, ky është parashikimi i yjeve për ju

Dashi – Bota e fantazisë që keni ndërtuar për veten tuaj është një kënaqësi. Prezenca juaj i kënaq njerëzit. Megjithatë, sot kjo botë mund të kërcënohet nga realitete të ashpra që po vijnë në formën e informacionit elektronik. Kjo forcë është e fuqishme dhe mund të jetë e çrregullt dhe spontane. Përgatituni!

Demi – Mund të jetë e vështirë të qëndrosh me këmbë në tokë gjithë informacionin që fluturon përreth dhe gjithë emocionet që shfaqen në zemrën tënde. Mundohuni të mos i merrni gjërat shumë seriozisht. Sot do ketë fakte të rëndësishme që vijnë nga burime të papritura.

Binjakët – Ju mund të shtyheni nga dy grupime shumë të fuqishme sot. Meqë ju jeni diplomatik dhe të ndjeshëm, do të doni të bëni shumë hetime. Ju mund të dëshironi të largoheni nga faktet e ftohta dhe të vështira që ju paraqiten, por ka shumë fuqi emocionale mes tyre. Gjërat mund të mos jenë aq të qarta sa duket në shikim të parë.

Gaforrja – Ju jeni të prirur të ndiheni pak më të egër sot. Ka një valë energjie të fuqishme që punon për të forcuar egon tuaj dhe vetëbesimin. Përdoreni këtë nxitje për më të mirën e aftësisë suaj. Do t’ju duhet. Ekziston një forcë e fortë, që punon për të luftuar qëllimet tuaja, dhe do të zbuloni se është po aq e fuqishme dhe kokëfortë sa ju.

Luani – Një taktikë e mirë sot do të ishte kthimi i frikës tuaj në motivim për veprime pozitive. Ju keni shumë energji në dispozicionin tuaj. Mos e humbisni atë. Jini të vetëdijshëm se është një nga ato situata kur komenti më i vogël ose fyerja mund të shkaktojnë një reagim të dezinformatave. Njerëzit janë të ngarkuar emocionalisht, prandaj kini kujdes ku po shkoni.

Virgjeresha – Ju ka të ngjarë që të ballafaqoheni sot me raporte kontradiktore. Informacioni mund të jetë i njollosur me emocione, prandaj tregohuni të kujdesshëm për të shkuar me zgjedhjen që lidhet me ngritjen e zërit. Kujdesuni nga paralajmërimet e brendshme që merrni. Kjo është një ditë e mirë për të punuar dhe luajtur me pasion. Kujdesuni për ndonjë punë hetimore që duhet bërë.

Peshorja – Ju mund të josheni nga premtime fantastike që ofrojnë shpërblime të mrekullueshme. Mund të ketë shumë biseda, por asgjë konkrete. Mos u befasoni nëse njerëzit me emocione të forta duan t’ju tregojnë se si duhet ta udhëhiqni jetën tuaj. Mos harroni kush është bosi.

Akrepi – Njerëzit janë të prirur të jenë mjaft emocional kur bëhet fjalë për imazhin që dëshirojnë të projektojnë sot. Kini kujdes. Është detyra juaj për të parë përmes asaj cfarë fshihet pas maskave. Çelësi është që të mos mashtroheni nga ata që fshihen pas një fasade të ndërtuar nga shoqëria.

Shigjetari – Mos u befasoni nëse disa nga fantazitë dhe ëndrrat tuaja po studiohen nga një forcë e ashpër që e zvogëlon të drejtën për të vërtetën e çështjes. Njerëzit mund të jenë tepër pasionantë dhe shumica nuk do të impresionohen me plane joreale. Bëni mirë të jeni më strategjik.

Bricjapi – Ju jeni në një moment emocionalisht shumë mirë. Ekziston një forcë e fortë që ju rrethon, dhe ju duhet të jeni të vetëdijshëm se sa më e ngurtë të jetë pikëpamja juaj, aq më e vështirë do të jetë çdo zgjidhje. Kompromisi është një element thelbësor i ditës.

Ujori – Jini të kujdesshëm që të mos jeni shumë kavalierë sot. Do të ishte më mirë të kishit një ton më serioz se zakonisht. Ju mund të jeni të prirur për të thënë fjalë pa kujdes, të cilat do të merren për keq. Sigurohuni që të dini kuptimin e asaj që thoni. Vëmendja juaj ndaj modës dhe kulturës mund të bjerë në konflikt me një forcë që ju kërkon të përqendroheni te gjërat me vlerë më të thellë shpirtërore.

Peshqit – Ju keni ndjeshmërinë për të marrë të mirëqenë atë që po ndodh në çdo situatë sot. Emocionet e fuqishme mund të bien ndesh me mendime jashtëzakonisht të forta. Mirë se vini në betejën midis kokës dhe zemrës! Në këtë ditë ju mund të jeni më të prirur të dëgjoni zemrën./oranews