Horoskopi 30 nëntor 2019, ky është parashikimi i yjeve për ju

3 muaj më parë

Horoskopi 30 nëntor 2019, ky është parashikimi i yjeve për ju

Dashi

Do të përballeni me njerëz që veprojnë në mënyrë të çuditshme sot. Një mik apo anëtar i familjes mund të bëhet papritur introvert dhe nuk do të mbajë aspak gojën. Kjo sjellje e çrregullt mund të jetë konfuze për ju, por personaliteti juaj do të ruajë qetësinë e tij. Do të jeni qetësia në stuhinë që po ndodh përreth jush. Mbajeni veten larg nga sjellja e çrregullt sa më parë.

Demi

Ka ardhur momenti që t’i thoni dikujt diçka dhe është një temë shumë delikate. Për fat të mirë, sot do të keni një mundësi të mrekullueshme për të folur lirshëm për atë që keni në mendje. Ju do të jeni në gjendje të flisni qartë dhe pa dëmtuar ndjenjat e askujt. Empatia juaj ka shumë dëshirë tani, kështu që duhet të mbështeteni në të për të bërë të ditur se kur do të paraqisni një temë të vështirë. Në vend që të luftoni me zjarra masive, do të keni mundësi t’i shuani ato para se të ndizen.

Binjakët

Gjëja më e rëndësishme që ju të përqendroheni tani është shëndeti juaj, si fizik, ashtu edhe emocional. Kështu që hiqeni veten nga çdo situatë që do të “taksojë” trupin tuaj ose do të krijojë konfuzion. Kjo nuk është një ditë për të filluar ndonjë konflikt, për të kryer ndonjë aktivitet të ri ose për të filluar një marrëdhënie të re. Mbajeni jetën tuaj të qetë sot. Ndiqni rutinën tuaj normale dhe afrohuni me njerëzit dhe detyrat që ju bëjnë të ndiheni të qetë dhe të aftë.

Gaforrja

Paradoksalisht, vendimet më të mëdha do të jenë ato më të lehtat për tu marrë sot. Mendja juaj është e qartë dhe rruga drejt arritjes së qëllimeve tuaja është e mirëmenduar. Sidoqoftë, do të keni një ngërç për të vendosur për gjërat më të thjeshta. Ku duhet të shkoni për drekë? Çfarë lloj muzike doni të dëgjoni? A duhet ta dërgoni atë e-mail vijues sot ose nesër, dhe çfarë duhet të thoni? Për fat të mirë, kjo pavendosmëri është e përkohshme. Do të ktheheni shpejt në vetën tuaj.

Luani

Një ndjenjë e ripërtërirë e besimit do të vijë mbi ju këtë mëngjes, dhe kjo do t’ju lejojë të shijoni një ndjenjë ngazëllyese të mundësisë sot. Gjërat po merren në jetën tuaj romantike dhe ju jeni në pozitën e përsosur për të përfituar nga ky moment. Ndërtoni një partneritet që do të zgjasë. Do të merrni një forcim të befasishëm të egos nëse kaloni më shumë kohë rreth njerëzve që stimulojnë mendjen tuaj, kështu që merrni telefonin dhe kërkoni diçka që iu duhet.

Virgjëresha

Gjërat që dikur ju frikësonin do t’iu dalin shpesh përballë sot. Ju intrigoni aty ku dikur kishit frikë. Ka një element më të fortë të guximit brenda jush tani, dhe sot do të filloni ta shihni se ka shumë më shumë kontroll mbi mënyrën se si e jetoni jetën tuaj. Nëse jeni kurioz intelektualisht pse njerëzit bëjnë atë që bëjnë, pse mos t’i pyesni? Nuk ka nevojë të trembeni për këtë. Njerëzit pëlqejnë të flasin vetë, dhe sot do ju pëlqejë t’i dëgjoni.

Peshorja

Dita e sotme do të fillojë si një qengj i përkëdhelur, por mund të evoluojë në një luan të egër përpara se ta kuptoni. Ndryshimet e paparashikueshme do të shfaqen përgjatë gjithë ditës, gjë që mund t’ju dërgojë në një rrugë shumë të ndryshme nga sa keni hartuar. Për fat të mirë, këto ndryshime do të krijojnë disa momente argëtuese gjatë ditës tuaj, kështu që nuk do të mendoni të ndryshoni shumë nga planet tuaja. Prisni që dikush t’ju ofrojë falje kur asnjë nuk ishte e nevojshme. Sigurojini ata që nuk kanë nevojë të ndjehen keq.

Akrepi

Mos veproni me nxitim për të ndryshuar gjendjen tuaj financiare. Nëse ka disa mundësi për të zgjedhur, ju këshillohet të përmbaheni nga marrja e ndonjë vendimi derisa mendimet tuaja të kristalizohen. Nëse ndjeheni të nxituar për të bërë përparim, ju mund të regjistroni opsionet tuaja dhe mund të merrni një vendim final në një tjetër kohë.

Shigjetari

Rezultatet e pasigurta ju bëjnë të hutoheni nga përqendrimi në atë që jeni duke bërë sot. Ju jeni aq kurioz të mësoni se çfarë do të ndodh më pas sa që nuk mendoni se si po e jetoni këtë moment. Por deri sa ta bëni, do të vazhdoni të ndjeheni në humor. Kështu që sot duhet të përpiqeni të kuptoni se pse të panjohurit janë kaq të rëndësishme për ju. Mësoni si t’i lini gjërat të shpalosen. Besoni se mund të merreni me gjërat ndërsa ato evoluojnë, sepse mundeni.

Bricjapi

Mos u habitni nëse keni një dëshirë të fortë për t’u dukur nga brenda sot. Kjo do t’ju ndihmojë të renditni disa gjëra në punë ose shkollë, dhe t’ju kthejë në rrugën e duhur me një bashkëmoshatar. Por mos u shqetësoni për atë që mund të gjeni. Të qenit introspektiv do të jetë argëtues dhe edukativ tani për ju. Analiza me imtësi e asaj që mendon dhe motivon sjelljen tuaj do të jetë një mënyrë e mrekullueshme për të përfituar nga kureshtja juaj, dhe gjithashtu do t’ju mësojë disa gjëra të reja për veten tuaj!

Ujori

Ndonjëherë nuk është e nevojshme të punoni shumë për të mbajtur karrierën tuaj në drejtimin e duhur. Drejtimi i duhur ju gjen thjesht, kështu që sot, kur të iu jepet një mundësi mos pyesni se si erdhi. Thjesht merre dhe vrapo! Sa më shumë kohë të harxhoni duke menduar se është për ju, aq më pak kohë duhet t’i tregoni të gjithëve se çfarë ylli  jeni. Është shumë më mirë të veprosh tani dhe të kërkosh falje më vonë sesa të kërkosh leje dhe të presësh.

Peshqit

Ju nuk mund të merrni asgjë të dhënë sot. Duhet të jeni skeptik dhe të bëni pyetje derisa të dini me siguri se çfarë po ndodh përreth jush. Kjo nuk është koha për të marrë fjalët e njerëzve në vlerën e tyre, edhe nëse ata janë njerëz të fuqishëm me shumë besueshmëri. Ata nuk po përpiqen t’ju mashtrojnë, por nuk dinë aq sa mendojnë se bëjnë. Ju nuk duhet të përfshiheni me gjëra që nuk jeni të sigurt për sot. Është thelbësore që të merreni me detajet përpara se të humbisni gjithçka./oranews