Horoskopi 23 mars 2020, ja parashikimi i yjeve për ju

4 muaj më parë

Horoskopi 23 mars 2020, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi

Kini kujdes dhe mos bëni drama, ju keni mjetet dhe kthjelltësinë e nevojshme për të menaxhuar një situatë më së miri. Ju filloni një dietë dhe në tundimin e parë e ndaloni atë; është e natyrshme që të përfundoni me disa shtresa të besdisshme të yndyrës në trup.

Demi

Disa rrethana biznesi po marrin kthesën e duhur, falë edhe njerëzve që ju vlerësojnë dhe ju mbështesin. Do ketë lajme të mira për çështje të vjetra që penguan zbatimin e projekteve që ju keni dëshiruar prej kohësh. Single? Do të keni mundësinë e duhur për të demonstruar hijeshinë tuaj dhe për ta bërë të pamundurën të mundur.

Binjakët

Hëna po bie kundër jush: impulse të mëdha, goditje në kokë, fjalë që ju krijojnë ndjesi të keqe duhet absolutisht t’i shmangni. Qëndrime të caktuara mund të kenë efektin e një bumerangu, nuk ka nevojë të ndërmerrni rreziqe. Mos jini sipërfaqësor, kështu që mund të korrni shumë sukses në punën tuaj, madje edhe nga pikëpamja ekonomike.

Gaforrja

Transitet e mira planetare na lejojnë të parashikojmë një ditë shumë konstruktive dhe të gjallë, plot kërkesa dhe risi, dhe histori të reja dashurie. Do të jetë e lehtë të biesh në dashuri, të gjesh një mik të ri, pasi është e mundshme të jesh i suksesshëm në media, në shkrime dhe në ato aktivitete që kërkojnë një shprehje të zjarrtë verbale.

Luani

Sektori profesional ju jep kthesa të pamendueshme dhe shanse për sukses: problemet burokratike gjithashtu marrin një kthesë më të mirë. Nëse keni një aktivitet tregtar, lundroni me vela të plota. Ju jeni mirënjohës, madje në shumë raste të caktuara, komunikues dhe të sjellshëm si asnjëherë më parë. Mbrëmja u jep pasione të mëdha beqarëve, të destinuara nën çarçafë për ata që janë në çift.

Virgjëresha

Nëse nuk jeni në disponim për shoqërinë, një pjesë e përgjegjësisë i takon karakterit tuaj të ndrojtur dhe një pjesë e Hënës së kundërt në Peshqit e cila thekson këndvështrimet tuaja. Projektet dhe pengesat ligjore ju japin një kohë të vështirë: veproni me kujdes! Ju bëni shumë gjëra, por me rezultate që nuk janë të përshtatshme për energjitë e përdorura. Për fat të mire frontin sentimentale jeni shumë në rregull.

Peshorja

Yjet janë paqësore. Përveç punëve që keni për të kryer ju gjithashtu do të gjeni kohën edhe për dashurinë. Për të mos humbur energji, ju jeni të motivuar dhe të vendosur të mos mblidhni provokime të çfarëdo lloji. Ditë ideale për të zhvilluar një dietë dhe të kujdeseni për pamjen tuaj: trajtojeni veten në një seancë në një qendër bukurie.

Akrepi

Do të jeni veçanërisht kreativ dhe do keni intuitë të mirë për të vepruar. Bëni mirë llogaritë tuaja për të rritur biznesin, për të lehtësuar shkëmbimet dhe bashkëpunimet. Ditë argëtuese dhe e shijshme në dashuri. Ideale për të realizuar dëshira të mëdha dhe të vogla ose për t’i dhënë një moment të këndshme  marrëdhënies.

Shigjetari

Të qenurit i kuptueshëm do t’ju ndihmojë, ndoshta për të lehtësuar ose zgjidhur konfliktet me ata rreth jush dhe për të rivendosur harmoninë. Ka lajme të bukura në horizont, por jini të durueshëm; lërini kohën të rrjedhë vetë. Nëse jeni të dashuruar, mos jini dyshues dhe të krijoni situata jo të këndshme, përpiquni të komunikoni.

Bricjapi

Merrni shtruar nëse mendoni se jeni në rrugën e duhur për të mbyllur një marrëveshje të jashtëzakonshme. Është koha të merrni në dorë situatat në të cilat keni zvarritur për ca kohë: keni imagjinatë dhe kohë të përsosur për të vepruar! Sektori financiar ju mbështet. Dashuria ëmbëlson orët tuaja të lira dhe takimet e reja premtojnë ngrohtësi dhe pasion. Bëni diçka më shumë për të tjerët.

Ujori

Jeta sociale ju jep shumë emocione dhe kënaqësi. Angazhimet ndjekin njëra-tjetrën, por kjo duket se nuk ju lodhet, përkundrazi ju argëton. Do të jeni në gjendje të impononi praninë tuaj në çdo kontekst, gjithmonë duke qenë i dashur dhe miqësor. Mbrëmje e qetë me personin që e doni. Asgjë emocionuese, por një darkë dhe pak intimitet do ta bëjnë atmosferën e këndshme.

Peshqit

Është koha për të dalë, për t’u ulur me miqtë dhe të njohurit, për të shkuar të gjithë së bashku në ngjarje sportive, për të vizituar ekspozita, për të marrë pjesë në ngjarje ose konferenca të një rëndësie të caktuar. Për të diskutuar pastaj gjithçka që keni parë dhe dëgjuar! Në çift, harro xhelozitë dhe shijo vetëm kënaqësinë për të qenë me të dashurin tënd.