Horoskopi 19 shkurt 2020, ja parashikimi i yjeve për ju

3 muaj më parë

Horoskopi 19 shkurt 2020, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi

Për shkak të Hënës armiqësore, mos u besoni shumë ndjenjave tuaja: rrezikoni të mos shihni realitetin ashtu siç është, me pasoja të parashikueshme. Nëse jeni çift, merrni parasysh disa mosmarrëveshje. Në punë ju ndjeni nevojën për të zgjidhur disa çështje në mënyrë private, për një të ardhme të frytshme.

Demi

Yjet do nxisin vetëbesimin tuaj dhe ndjenjën e të pasurit shumë karta për të luajtur. Intuita, ndjeshmëria, shkathtësia dhe perspektiviteti janë në krye ditën e sotme. Fazë pozitive edhe në fushën sentimentale, për të zbuluar dhe rizbuluar sa gjëra keni të përbashkët me partnerin tuaj.

Binjakët

Ju mund të takoni dikë që do t’ju japë shtytjen e duhur për të rifilluar një projekt ose do të jeni në gjendje të aplikoni aftësitë tuaja organizative. Çdo sekret dhe e fshehtë një ditë do zbulohet që kështu më mirë është të jeni të drejtpërdrejtë dhe të sinqertë me të gjithë. Do keni një amosferë shumë të kënaqshme në jetën në çiftit.

Gaforrja

Kalimi i Hënës në Bricjap si zakonisht moderon ambiciet, por nga ana tjetër ju nxit, ju detyron të reagoni. Puna kërkon një angazhim vërtet të jashtëzakonshëm. Do të korrni shumë sukseës, nëse përdorni fjalëkalimet e duhura: angazhim, saktësi dhe reflektim! Me partnerin  do keni disa ulje-ngritje, megjithatë ju do të gjeni mirkuptimin e plotë më njëri-tjetrin.

Luani

Problemet burokratike dhe administrimi i parave janë në qendër të ditës. Me një qëndrim pajtues, ju do të zgjidhni disa polemika! Mos prisni të shfaqen probleme shendetësore që të filloni të kujdeseni për veten tuaj, kushtojini një vëmendje të madhe stilit të jetesës. Partneri sentimental do të jetë shumë i zënë me angazhimet e tij dhe ju do të mërziteni që nuk do të merrni vëmendjen që dëshironi.

Virgjëresha

Dita ideale për të festuar arritjet me të dashurit tuaj: Sot do keni një dëshirë të madhe për argëtim. Në shoqëri do të jeni të paparë dhe do të lëvizni me lehtësi edhe mes njerëzve që nuk kanë lidhje me mjedisin tuaj. Do të ndiheni në një humor të shkëlqyer dhe do kaloni momente shumë të gëzueshme me partnerin tuaj.

Peshorja

Një angazhim jashtë orarit të punës mund t’ju bëjë të keni disa icidente të vogla familjare. Nëse përqendroni vëmendjen tuaj në praktikë, nxitoni, problemi do të zvogëlohet! Nëse nuk keni shijuar një marrëdhënie të kënaqshme me partnerin tuaj kohët e fundit dhe doni të rikuperoni, do t’ju duhet të jeni shumë i durueshëm.

Akrepi

Sot do jeni të mbushur me dashamirësi dhe me emocione pozitive. Në fakt, fati ju buzëqesh dhe ju ndihmon me disa projektë të zgjuara. Lajmet pozitive do të vijnë gjithashtu edhe në fushën financiare. Me disa të ardhura më shumë mund të jenë shumë të përshtatshme! Në aspektin e dashurisë, ata që janë beqarë do bëjnë një hap përpara për të mos qenë më vetëm.

Shigjetari

Ditën e sotme ju do të përmbushni të gjitha angazhimet tuaja me një buzëqeshje të shkëlqyeshme. Është koha e duhur për një takim të veçantë me një person që do të kapërcejë selektivitetin tuaj rigoroz. Do të lidhni marrëveshje shumë fitimprurëse, veçanërisht ato që kërkojnë vendosmëri. Dashuria dhe erosi do shkojnë paralelisht. Për beqarët nuk ka asnjë gjë të re.

Bricjapi

Ju mund të zgjidhni çështje të vështira me një qëndrim të vendosur dhe pozitiv. Ju keni plot burime që mund t’i vini në dispozicion të njerëzve që ju pëlqejnë. Ka një interes të madh për ato që mund të thuash! Do përjetoni emocione të forta në frontin sentimental. Një diskutim me partnerin duket i pashmangshëm!

Ujori

Ndjenjat tuaja janë përforcuar sot, do keni plot biseda me njerëz të rëndësishëm dhe të qeshura pafund. Duke shmangur problemet dhe situatat e pakëndshme, ju mbroni paqen tuaj të mendjes! Do refuzoni një situatë që ka shkuar keq për fajin tuaj dhe nuk keni ndërmend të bëni kompromis.

Peshqit

Ditë e mrekullueshme për ju sot! Ju jeni plot entuziazëm dhe më luftues se zakonisht, kështu që do të përballeni me problemet e momentit me më shumë vendosmëri. Do t’ju ofrohen mundësi në fushën profesionale që ju do të duhet të shfrytëzoni, duke injoruar atraksione të tjera që do t’ju bënin të humbisni kohën. Do të argëtoheni me miqtë, do të takoni njerëz dhe do gjendeni në ambiente të reja.