Horoskopi 17 gusht 2019, ky është parashikimi i yjeve për ju

6 muaj më parë

Horoskopi 17 gusht 2019, ky është parashikimi i yjeve për ju

DASHI

Sot mund të ndiheni sikur gjithçka dëshiron t’ju testojë nervat. Edhe veprimi më i vogël që bëni mund të përballet me rezistencë. Sa më kokëfortë të jetë qëndrimi juaj, aq më i vështirë do të jetë përparimi. Detyra juaj është të futni lojën në çdo situatë. Kujtojuni njerëzve se jeni të gjithë së bashku.

DEMI

Do të bënit mirë të disiplinoni veprimet tuaja dhe të mbani një nivel. Ngjarjet e papritura mund të ndodhin vetëm për të sfiduar autoritetin e vendosur. Mos dilni në përfundimin që i përfshin të gjithë. Sigurohuni që të mblidhni faktet përpara se të veproni.

BINJAKËT

Të mbani gjërat e balancuara do të jetë sfiduese. Merreni seriozisht sepse ndoshta është e nevojshme më shumë se kurrë. Ju mund të jeni arbitri në situatat kur ekziston një betejë midis një të vjetri dhe të riu. Përfitoni nga mundësitë. Sigurohuni që të jeni në marrëveshje. Përdorni fuqitë tuaja komunikuese për të ndihmuar në tejkalimin e hendekut.

GAFORRJA

Zemërimi mund të jetë i lartë dhe ju mund të keni të drejtë për shumë gjëra. Sot mund të jetë ditë pak më intensive se zakonisht. Energjitë konfliktuale do të mbështesin njëra-tjetrën në kokën tuaj, dhe ju mund të keni nevojë të merrni një vendim të rëndësishëm tani. Ju keni bërë të gjithë punën që duhet. Është koha për të vepruar.

LUANI

Pavendosmëria mund të t’ju lejojë të qëndroni në stacion dhe të humbisni të gjithë trenat. Bëni mirë të kaloni me qetësi gjithcka që po ecën në rrugën tuaj. Shtoni emrin tuaj në listën e pjesëmarrësve aktiv. Sot nuk është një ditë për të pritur mundësinë që të vijë. Nëse shihni diçka në të cilën besoni, lëvizni drejt saj. Veproni spontanisht dhe mos u shqetësoni për këtë.

VIRGJERESHA

Dicka mund të trondisë tokën mbi të cilën qëndroni. Vetëm kur menduat se gjithçka ishte e qetë dhe e qëndrueshme, papritmas toka fillon të gjëmohet. Siguroni bazën tuaj, mbahuni dhe qëndroni fleksibël. Disa hapa në një drejtim tjetër mund t’ju pozicionojnë në një zonë të sigurt, ku mund të dilni nga stuhia pa asnjë problem. Të qenit shumë të ngurtë do të ishte një ide e keqe.

PESHORJA

Ndiqni zemrën tuaj në vend të portofolit. Filloni me veten dhe zgjidhni ku të shpenzoni burimet tuaja. Merrni një rol aktiv dhe jini në kërkim të mundësive. Ju mund të gjeni një konflikt me atë që po ndodh në botën tuaj. Ecni drejt rrugës që besoni dhe mos kini frikë të trondisni varkën.

AKREPI

Natyra juaj do të vihet në provë sot. Mundohuni të shkoni me turmën. Mos harroni se keni një timon me të cilin mund të drejtoni. Ju mund të notoni poshtë lumit lirshëm, por mos mendoni se kjo do të thotë se duhet të hiqni dorë nga të gjitha kontrollet. Ju keni fuqinë e zgjedhjes, kështu që përdorini sa të mundeni.

SHIGJETARI

Sot është një ditë e rëndësishme, bazuar në astrologji. Mund të jetë një pohim i shpirtit tuaj kërkues. Bëhuni kampioni i ri dhe i çuditshëm. Ka një dritare të hapjes së mundësive për të zbuluar një shans të artë. Forcat që duket se janë në konflikt mund të funksionojnë mirë së bashku. Mos harroni të balanconi traditat e vjetra me informacione të reja. Integrimi i këtyre është thelbësor.

BRICJAPI

Mund të ketë një tension rreth jush. Forcat e mëdha po kalojnë në jetën tuaj mund të sjellin konflikt. Njerëzit që kanë qenë në një rrugë të caktuar për një kohë të gjatë, tani duhet të përballen me muzikën. Sa mirë jeni përgatitur fizikisht dhe psikologjikisht? Fuqia e kornizës suaj tani po provohet kundër erërave mbizotëruese.

UJORI

Aftësia juaj për të bërë shumë detyra do ju vijë në ndihmë. Informacioni mund të fluturojë dhe mund t’ju kërkohet të rritni e kontribuoni me pasurinë tuaj të njohurive. Mund të bini në kundërshtim me dikë me një qëndrim superior. Mos harroni se mënyrat e vjetra nuk janë gjithmonë më të mirat. Ata mund të kenë punuar në të kaluarën, por gjërat kanë ndryshuar.

PESHQIT

Ndiheni si një fëmijë i frikësuar që dëshiron të fshihet nën shtrat sot. Mbani mend se poshtë shtratit ka po aq monstra sa në jetën reale. Të paktën ju mund të shihni ato jashtë dhe ndoshta edhe të kërkoni ndihmën e të tjerëve për t’i luftuar ata. Mos qëndroni mbyllur në këtë kohë të trazirave të mëdha. Mendimi juaj është po aq i vlefshëm sa kushdo tjetër.