Horoskopi 16 tetor 2020, ky është parashikimi i yjeve për ju

6 ditë më parë

Horoskopi 16 tetor 2020, ky është parashikimi i yjeve për ju

Dashi
Ju keni qenë të shqetësuar për disa situata të cilat kanë qenë tepër serioze. Ju do të keni disa probleme të mëdha ny lidhje me një kredi që keni marrë. Për fatin tuaj të keq Hëna do të jetë kundër jush duke krijuar një atmosferë tensioni me partnerin. Jo gjithmonë ju keni të drejtë prandaj, uleni kokën dhe dëgjoni të tjerët.

Demi
Afërdita vazhdon të ofrojë mbështetjen e saj për dashurinë dhe shëndetin. Si çift, partneri do t’ju ofrojë zemrën e tij të ngrohtë dhe rrahëse të pasionit! Kjo është një kohë ideale për tu kujdesur për pamjen, tonifikuar muskujt dhe për të luajtur sporte. Lajm i mirë për ata që punojnë për të tjerët, pasi do të rriteni në detyrë.

Binjakët
Ditën e sotme do të keni mundësi shumë të mira nëse keni një biznes në profesionin tuaj. Kujdesuni të mbani gjallë marrëdhëniet që ju japin siguri dhe stabilitet. Mbani nën kontroll dëshirën tuaj të madhe për risi pasi jo gjithmonë vijnë gjëra të mira. Familja juaj ju mbështet në çdo vendim që merrni dhe duhet ta quani veten me fat për këtë gjë.

Gaforrja
Në këtë ditë semafori do të jetë i kuq për ju. Do të ketë pakënaqësi të shpeshta, por edhe probleme në familje, për shkak të efektit të Hënës. Mos u ankoni për një çështje të vjetër ose një mosmarrëveshje të vjetër familjare e cila do të risillet dhe njëherë në vëmendje nga një person i afërt me ju. Në fushën e dashurisë do të kërkoni shumë dhe partneri do t’ju përgjigjet keq.

Luani
Në një ditë si kjo, kur të provoni veten, do të zbuloni avantazhin e Hënës në aspektin miqësor, te Peshorja. Një mik i juaji menjëherë do t’ju vijë për ndihmë për një problem që do të hasni në ambientet e punës. Ditë e dobishme për të sqaruar idetë tuaja në punë dhe për të rregulluar buxhetin. Sfera e dashurisë është më e qetë se zakonisht. Koha e lumtur për beqarët.

Virgjëresha
Hëna në fushën e dytë nuk ju kursen disa dhimbje koke të cilat do të shkaktohen nga çështjet financiare. Do të ishte e përshtatshme të shtyhen negociatat, blerjet ose transaksionet financiare të një rëndësie të caktuar për disa ditë. Fronti sentimental është padyshim më i mirë ku pasioni do të përfshijë edhe beqarët.

Peshorja
Dielli dhe Hëna në shenjën tuaj nuk janë të mjaftueshme për të mbajtur moralin tuaj të lartë. Ju nuk do të keni mundësi për të bërë atë që ju intereson dhe atë çfarë dëshironi më shumë. Për të shmangur rrëshqitjen në lëvoren klasike të bananes, shmangni çdo rrezik profesional dhe financiar. Edhe sektori i dashurisë kërkon më shumë vëmendje dhe ndjenjë përgjegjësie, nëse jeni në çift dhe nëse keni një unazë martese

Akrepi
Vëmendja sot do të zhvendoset qartë në fushën profesionale dhe financiare .Përqendrohuni në kontaktet dhe njohjet e reja, nëse doni të bëni rrugën tuaj në punë dhe mundohuni të jeni pozitiv dhe konstruktiv. Si çift, në dashuri fantazia do të galopojë e shfrenuar dhe imagjinata do t’ju sjellë ëndrra të guximshme që do të tundoheni t’i përktheni në realitet.

Shigjetari
Qielli juaj do të fillojë të shkëlqejë. Ju jeni një shenjë që ka forcën për të stimuluar më të mirën tek vetja juaj. Një lloj udhëzuesi turistik do të lehtësojë udhëtimet, kontaktet dhe biznesin me njerëz autoritarë. Nëse keni një zemër të lirë, ka mundësi përpara, stimuluese, të pasionuara të cilat do t’ju tërheqin vëmendjen.

Bricjapi
Një e premte e cila ju këshillon të bëni kujdes në palestër, në aktivitet fizik, në gjithçka që lidhet me shëndetin dhe mirëqenien. Disa pengesa në punë, ju bëjnë të veproni menjëherë për të shmangur incidente më madhore. Menaxhimi i marrëdhënieve emocionale, me nervozizmin themelor që nuk do t’ju japë pushim, do të jetë një sfidë e madhe për ju.

Ujori
Ju do të dëshironit të fluturonit, veçanërisht në profesion, por diçka ju pengon të lëvizni krahët. Disa ditë më shumë durim dhe pengesat e ndryshme do të zhduken si me magji, duke ju bërë të lirë të veproni. Venusi dhe Marsi janë një margaritar autentik si për ata që kanë një histori të bukur dashurie në zhvillim ashtu edhe për beqarët, të cilët do të kenë lehtësin në flitrim. Mos e neglizhoni shëndetin tuaj.

Peshqit
Ju do të jeni në gjendje të mashtroni në mënyrë të përsosur në të gjitha situatat. Disa probleme burokratike do t’ju fryjnë në hundë prandaj përpiquni të mos nervozoheni dhe të studioni secilën situatë përpara se të merrni ndonjë vendim. Së shpejti do të merrni një hakmarrje të mirë./oranews