Horoskopi 15 prill 2019, ky është parashikimi i yjeve për ju

3 muaj më parë

Horoskopi 15 prill 2019, ky është parashikimi i yjeve për ju

Dashi – Nëse e keni konsideruar një karrierë që lidhet me shkrimin ose mësimin, kjo është një ditë ideale për të vënë disa plane në lëvizje. Imazhi dhe frymëzimi juaj janë të theksuara. Ky kombinim i mirë  ju garanton se mund të “shisni” ndonjë gjë për këdo. Nëse jeni gati për të hedhur një propozim të librit tek një botues, bëjeni tani.

Demi – Ju nuk jeni një person që tregoni shumë për ëndrrat, por ju mund të keni parë një ëndërr mbrëmë që ishte aq e saktë në parashikimin e saj, sa duket e frikshme. Sigurisht ishte e çuditshme. Shkruani gjithçka që ju kujtohet për atë dhe pastaj diskutoni me një mik/mikeshë. Mos u shqetëso, askush nuk do të qeshë me ty. Është me shumë rëndësi që të merrni pak informacion për këtë cështje.

Binjakët – Ju jeni të pazëvëndësueshëm kur vjen puna te aftësia juaj për të ndikuar tek të tjerët. Sot ju mund të kërkoni të mbroni një pozicion para shumë njerëzve. Ju do ti habitni të gjithë, përvec vetes. Ju e trajtoni me lehtësi një mikrofon dhe flisni pa emocione në auditim derisa të shisni ndonjë gjë.

Gaforrja – Mos u habitni nëse merrni ndonjë surprizë të papritur sot. Mund të vijë në formën e parave të gatshme. Më shumë gjasa do të jetë një mundësi e vecantë. Ndoshta një partner biznesi ju ka sugjeruar që të shkoni në një zonë më fitimprurëse. Ndoshta ju vendosni të hyni në biznes për veten tuaj. Çfarëdo qoftë ajo, ju do të jeni të suksesshëm. Nga pikëpamja e biznesit dhe krijimtarisë, kjo është një kohë më e mbarë për ju.

Luani – Ju keni një mendje të shpejtë, të cilën nuk e përdorni për askënd duke e shfrytëzuar në maksimum. Mendoni për trurin tuaj si një kalë i zbutur, të trajnuar për të kandiduar me shpejtësi të lartë. Kjo lloj kafshe mjerohet nëse mbahet lidhur. Mendja juaj ka nevojë për dhomë të ngjashme për t’u shtrirë dhe për t’u rritur. Nëse sfidat e reja nuk vijnë në rrugën tuaj, ju mund të keni nevojë të krijoni disa nga tuajat.

Virgjeresha – Një ditë pushimi është pikërisht ajo që urdhëroi mjeku. Mundohuni të pushoni. Kaloni kohë të mirë duke lexuar një libër. Dilni nëse ndiheni energjikë. Nuk duhet të bëni asnjë punë. Trupi dhe shpirti yt dëshirojnë një pushim. Kujdesuni për nevojën tuaj bazë për të rifreskuar veten.

Peshorja – Me energjitë planetare të sotme, mund të presësh shumë kontakt me miqtë. Në të vërtetë, vetëm kur menduat se nuk do të merrnit ndonjë ftesë tjetër ose nuk do të ndiqnit një festë tjetër, atëherë  do të vijë në rrugën tuaj. Megjithëse ju mund të ndiheni i ndrojtur tani, kundërshtoni dëshirën për tu rrëzuar. Ka mundësi që të takoni një person shumë interesant në këtë ditë të bukur.

Akrepi – Ju keni një intelekt të mprehtë dhe fuqi të pashembullta bindëse. Nëse nuk jeni avokat/e, duhet të jeni. Të gjitha shenjat tregojnë se karriera juaj është gati për të ngritur në qiell. Karriera dhe suksesi financiar janë të garantuara me konfigurimin e sotëm planetar. Nëse keni një bashkëshort/e për ta ndarë këtë pasuri të mirë, e konsideroni veten të bekuar dyfish.

Shigjetari –  Fuqitë tuaja mendore duhet të jenë të mprehta sot.. Mendja juaj do të jetë e shpejtë dhe e hapur. Ju ndiheni sikur jeni në krye të botës! Bëni maksimumin e kësaj rritjeje të fuqisë intelektuale duke filluar ndonjë projekt të ri që keni menduar prej kohësh.

Bricjapi – Do jeni shumë kreativ/e sot, aq sa do frymëzoheni për të bërë piktura ose shkrime. Nëse nuk jeni në gjendje të merrni kohë për të kënaqur muzën tuaj, të paktën merrni disa hapa të vegjël për të siguruar që aftësitë tuaja të mos qëndrojnë të ulëta. Kontakti dhe mbështetja e vazhdueshme do t’i japë talentit tuaj një nxitje të madhe.

Ujori – Sot ju do të doni të mbyllni botën dhe të qëndroni vetëm me mendimet tuaja. Ju nuk mund të jeni shumë bashkëpunues dhe madje mund të dëshironi të kaloni kohë në aktivitete më solitare. Kënaq veten. Mund të dëshironi të merrni kohë vetëm për të medituar. Dëgjoni veten. Ju ka të ngjarë të jeni në prag të një zbulimi të madh vetjak.

Peshqit – Sot mund të bësh një hap në karrierën tënde. Intelektualiteti dhe aftësitë tuaja komunikuese ju kanë shërbyer mirë gjatë muajve të fundit, duke hapur rrugën për mundësi dhe zhvillim. Ju mund të vendosni të përpiqeni fort për t’u siguruar që promovimi të ndodhë. Ndoshta do të punoni orë shtesë dhe të angazhoheni në disa projekte të reja, kështu që eprorët do shohin sa punëtorë jeni./oranews