Horoskopi 14 prill 2019, ky është parashikimi i yjeve për ju

3 muaj më parë

Horoskopi 14 prill 2019, ky është parashikimi i yjeve për ju

Dashi – Fëmijët mund të jenë pjesë e ditës tuaj sot. Ju mund të merrni pjesë në një festë për fëmijë ose një mbledhje më të madhe që i përfshin ato. Në një moment mund t’u thuash një histori. Kjo ndoshta do të jetë sa argëtim për ju dhe për ata, të cilët ka të ngjarë të jenë shumë mirënjohës.

Demi – Librat që keni marrë si dhuratë mund t’ju bëjnë të mendoni thellë rreth çështjeve shpirtërore ose filozofike sot. Mendja juaj është më e shpejtë se zakonisht, prandaj mund të kuptoni disa ide mjaft komplekse. Ana juaj praktike mund të sjellë dyshime në lidhje me zbatueshmërinë e asaj që mëson, por mos u shqetësoni për këtë, është e përkohshme.

Binjakët – Niveli juaj i energjisë fizike dhe mendore është i lartë sot. Ju mund të keni konsumuar mjaftueshëm ushqim dhe pije, kështu që mund të kaloni shumë ditë duke punuar në palestër. Merrni një libër të mirë për të lexuar në sauna, sepse gjithashtu do ju nxisë stimulimin mendor. Në fund të ditës do të ndiheni mirë për veten tuaj.

Gaforrja – Një kujtesë, ëndërr, vizion ose meditim mund të shkaktojë një “shkëndijë”. Si rezultat, ju mund të dëshironi të shënoni përvojat tuaja që të mos i harroni. Mundohuni të mos qëndroni shumë me këtë ide. Kjo nuk është koha për t’u thyer pas në kohë! Vazhdoni studimet dhe meditimin tuaj dhe  do të vazhdoni të rriteni për një kohë të pacaktuar.

Luani – Një mesazh nga një mik mund të të sjellë gëzim të madh. Lajmi i mirë mund të përfshijë udhëtime, para ose një marrëdhënie dashurie. Mund të ketë gjithashtu një event që ju dëshironi të shikoni. Një udhëtim, ndoshta i lidhur me arsimin, mund të jetë në axhendë me miqtë. Sot do keni padyshim një ditë të zënë.

Virgjeresha – Energjia planetare ju lë në një humor soditës. Shumë mundësi të ndryshme janë hapur për ju kohët e fundit, dhe ju jeni duke u përpjekur të kuptoni se cila është më e përshtatshme tani. Ndonjëherë është më mirë të lini gjërat të kalojnë për një kohë. Harrojini dhe argëtohuni.

Peshorja – Biseda për të udhëtuar në vende të largëta dhe ekzotike mund të shkaktojë debate në familje. Disa nga bisedat janë fantazi të pastër, por ka njerëz mes jush që janë vërtet seriozë në lidhje me planet e tyre. A po konsideroni të largoheni për pak kohë? Nëse po, ju mund të dëgjoni atë që miqtë tuaj kanë për të thënë. Me siguri do të ishte kënaqësi nëse të gjithë ju shkoni së bashku!

Akrepi – Çështjet e karrierës mund të jenë në pritje për disa ditë, por e ardhmja juaj profesionale nuk do të jetë larg mendimeve tuaja. Madje do e mendoni dhe kur të kaloni kohë me familjen dhe miqtë. Ju dëshironi të përmirësoni situatën tuaj financiare dhe një numër mundësish kanë dalë. Mos i mendoni shumë tani. Mos neglizhoni të dashurit tuaj. Qetësohuni dhe shijojeni cdo gjë.

Shigjetari – Momentalisht keni ide shumë interesante që doni ti realizoni. Ju gjithashtu mund të dëshironi të përkujtoni mendimet tuaja, ndoshta duke bërë disa shënime ose duke shkruar një artikull. Shikoni TV mund të larguar pak mendjen sepse do arrini të relaksoheni.

Bricjapi – Sot mund të realizosh një bisedë të thellë dhe intime me një person që e ke në zemër. Nëse jeni duke u njohur, mund të nisni historinë e dashurisë. Nëse jeni në një lidhje dashurie, mund të nisni diskutimet për martesë. Rezultati përfundimtar i kësaj bisede duhet të jetë lumturia për të dy. Festoni sonte në shtëpi.

Ujori – Këtë mëngjes mund të zgjoheni nga një ëndërr me shumë ide frymëzuese. Nëse po mendoni të bëni dicka, duhet ta shkruani dhe t’ia tregoni të gjithëve. Kjo mund të jetë përmes muzikës, pikturës, shkrimit, apo çdo lloj forme arti. Mos u habitni nëse stili juaj ndryshon pak.

Peshqit – Duhet të merreni me shtëpinë sot. Duhen bërë disa punë dhe më pas mund të dëshironi të dilni pak. Gjendja juaj është shumë pozitive, dhe duhet të shpejtoni të bëni të gjitha gjërat para se t’ju largohet energjia. Ju do të jeni nën shoqërinë e njerëzve pozitivë./oranews