Horoskopi 13 shtator 2020, ky është parashikimi i yjeve për ju

1 muaj më parë

Horoskopi 13 shtator 2020, ky është parashikimi i yjeve për ju

Dashi

Dita e fundit e javës do të jetë për t’u argëtuar dhe gjëja më e mirë që mund të bëni është të shkoni në një festë. Përveçse keni Hënën e shtrembër në Gaforre, ju duhet të vuani edhe abuzimet e Marsit, Saturnit dhe Plutonit! Me pak fjalë, qielli mbi ty të detyron të marrësh barrë shtëpiake ose të përballesh me vështirësi familjare. Deri në orën 5:30 pasdite, kur Hëna do t’ju japë qetësi dhe zgjidhje të papritura.

Demi

Deri në mbrëmje keni carte blanche për të organizuar të Dielën siç e shihni të arsyeshme. Një udhëtim në det, një festë ditëlindjeje, një lojë futbolli me miq të cilët keni shumë kohë që i njihni. Në dashuri do të jeni histerike dhe do të jetë vërtet e komplikuar që partneri të jetë në gjendje t’ju mbajë larg! Me aperitivin e mbrëmjes, lodhja do të mbizotërojë. Nuk duhet të lini pas dore  një ngjarje të papritur në familje e cila do të meritojë të gjithë vëmendjen tuaj.

Binjakët

Ndikimet dhe yjet e këtyre ditëve të fundit mund të kenë provuar kreativitetin tuaj, shoqërinë, optimizmin dhe pikërisht për këtë arsye, ju ndjeni nevojën për konfirmim në fushën afektive dhe një fole të sigurt ku të strehoheni pas përpjekjeve të përditshme. Rrethanat e sotme duket se janë bërë me qëllim për t’ju bërë të kuptoni se sa thelbësore është dashuria e vërtetë për të jetuar mirë.

Gaforrja

Një seri ngjarjesh ju vë përpara një realiteti krejt ndryshe nga ai i imagjinuar dhe i shpresuar. Merrni masat e nevojshme paraprake.  Iniciativat tuaja duken të bllokuara nga pengesa të jashtme, prandaj mos e fajësoni veten. Nëse është dashuri, ka një erë tekash në ajër. Arsye të kota, grindje dhe diskutime për programet e mbrëmjes, të cilat nuk vlejnë aq shumë  sa për t’u treguar kaq kokëfortë.

Luani

Ju mund të mbështeteni në një ngarkesë të mirë emocionale dhe një formë të kënaqshme fizike. Gjëja e rëndësishme tani është që qëndrueshmëria në përfundimin e projekteve që keni filluar të zhvilloni prej kohësh. Sa i përket dashurisë  do të jetë ajo nga e cila do të merrni më shumë kënaqësi këtë të Dielë, pavarësisht nga gjendja juaj aktuale.

Virgjëresha

Nuk do të jetë një nga ato ditët e paharrueshme që ju pëlqen të vendosni në librin tuaj të albumeve, por gjithësesi  dita do të kalojë mirë.  Praktikiteti, organizimi dhe aftësia nuk do të mungojnë dhe do t’ju shoqërojnë në vendimet që do të duhet të merrni sot! Kujdesuni për bukurinë,  blini një send të ri veshjesh dhe ndërroni prerjen e flokëve.

Peshorja

Raund shumë interesant, me Hënën në kuadraturë që ju çorienton dhe ju huton.  Për fat të mirë për ju, shpatullat tuaja janë mjaft të gjera do të jeni gjithmonë i mbrojtur nga njerzit tuaj të dashur. Sidoqoftë, do të merrni një zhgënjim nga kthesa e një shoku, ku do të kishit vënë dorën tuaj në zjarr për të. Tundimet, dobësitë dhe gënjeshtrat qëndrojnë mbi marrëdhëniet e çiftit. Ju duhet të tregoheni të sinqetë pasi nëse vazhdoni kshu do e humbni atë.

Akrepi

Ju pret një ditë në të cilën gjithçka ecën normalisht, por kjo është pikërisht ajo për të cilën pendoheni. Ju  do të dëshironit pak më shumë lëvizje. Durim! Falë favoreve hënore, do të keni një intuitë, një blic, i cili do t’ju lejojë të shihni një zgjidhje për një problem me gjemba. Jeta e dashurisë do të jetë e ëmbël, intensive, e pasionuar, pavarësisht miqve dhe disa tundimeve.

Shigjetari

Shpenzime të tepëruara do të keni ditën e sotme.  Do të jenë para të shpenzuara vetëm për kënaqësinë e personave të tjerë. Nëse aktiviteti juaj profesional zhvillohet në sektorë që lidhen me ushqimin, bujqësinë, mobiljet ose financat, kjo ditë do të jetë në anën tuaj dhe do t’ju japë një pajisje shtesë për të marrë rezultate prestigjioze. Asgjë për të raportuar në fushën sentimentale.

Bricjapi

Trupi është i nënshtruar dhe do të jetë e nevojshme të keni më shumë kujdesi për të rivendosur tonin dhe kapacitetin mbajtës. Mbani sytë hapur në vendin e punës, dikush mund të përpiqet t’ju turpërojë duke ju vendosur qëllimisht në një situatë të vështirë. Shmangni ekzagjerimin e çdo ndjenje të pakënaqësisë emocionale, e cila mund të shfaqet papritmas pa ndonjë arsye specifike.

Ujori

Hëna nuk është e interesuar për ju, duke ju lënë të merreni me jetën e përditshme. Asgjë serioze, megjithatë arrini të nxirrni të mirat edhe nga gjërat e vogla.  A doni të kaloni kohë me miqtë, por keni frikë se mos e neglizhoni partnerin tuaj? Përfshini atë në grupin tuaj shoqëeror  dhe do të keni një kohë të shkëlqyeshme! Udhëtime, udhëtime, transferime ju presin.

Peshqit

Yjet po ju shikojnë me mirësi! Një ëndërr e vjetër në sirtar, e parë në dritën e realitetit aktual, mund të fillojë të marrë formë. Mos e mohoni mundësinë e një sqarimi për një person që është sjellë keq ndaj jush. Ditë e mirë për t’u kujdesur për fizikun dhe pamjen e jashtme. Mos nxisni asnjë tension emocional, dhe tregoni kujdes me miqtë tuaj në tavolinë./oranews