Horoskopi 11 shtator 2020, ky është parashikimi i yjeve për ju

2 muaj më parë

Horoskopi 11 shtator 2020, ky është parashikimi i yjeve për ju

Dashi

Hëna ju le vetëm dhe ju do ta keni të vështirë të qëndroni të qetë. Ditën e sotme me siguri do të përplaseni me një ose më shumë anëtarë të familjes, ndoshta për çështje që lidhen me paratë. Edhe në punë do të hasni pengesa, bezdi dhe ngjarje të papritura. Mos lejoni që pengesat t’ju tërheqin, ju keni të gjitha burimet për të fituar! Mos e teproni me pirjen dhe ngrënien pasi trupi juaj është në një moment tepër delikat.

Demi

Nga një këndvështrim profesional, ju thjesht duhet të arrini dhe të grumbulloni atë që dëshironi. Kjo ditë do të sjellë vetëm fitore për ju.Ndjenjat dhe dashuria janë në krye të listës tuaj të interesave dhe nëse jeni beqar, shigjetat e kupidit janë të drejtuara nga ju. Do të dashuroheni me një person me shikim të parë. Ju do të frekuentoni njerëz dhe ambiente të ndryshme nga ato që jeni mësuar të shkoni gjithmonë.

Binjakët

Edhe nëse do t’ju kushtojë, merrni parasysh me kujdes shpenzimet dhe të ardhurat tuaja në mënyrë që të mos keni ndonjë surprizë më vonë, veçanërisht ata që kanë lindur në maj. Sa i përket punës, nuk do t’ju mungojnë idetë dhe mundësitë interesante për të mbledhur vlerësime dhe për të përfunduar marrëveshje të mira. Në dashuri, mos lini mënjanë ata që gjithmonë ju kanë dashur, kushtojini atyre kohë.

Gaforrja

Ndoshta gjendja shpirtërore do të jetë  pak e ngatëruar.  Kompania juaj apo biznesi që ju keni  nuk do të jetë aq  mirë sa ju do donit të dëshironit të ishte. Sot do të zbuloni se një qëndrim më i qëndrueshëm do t’ju japë më shumë besueshmëri tek të tjerët. Përveç pushimit, përfitoni nga intuita juaj,  është një mbështetje për t’u marrë me grindjet e përditshme dhe ju bën të jetoni në një mënyrë më të ekuilibruar në të gjitha situatat.

Luani

Hëna në fushën e dymbëdhjetë do të shoqërohet nga disa momente të humorit të keq dhe lodhjes, duke frenuar kështu entuziazmin tuaj dhe dëshirat tuaja për aventura. Diçka pozitive do të ndodhë të angazhimet tuaja, të cilat janë gjithnjë e më të ngutshme dhe të shumta. Duke pasur parasysh situatën në të cilën po kaloni dëgjoni zemrën tuaj dhe do të jeni mjaft të lumtur.

Virgjëresha

Mund të mbështeteni në rezultate të shkëlqyera profesionale, por gjithçka do të varet nga rrethanat dhe ndërhyrja e dikujt që do t’ju ofrojë ndihmë konkrete dhe sugjerime të vlefshme. Mendja juaj do të jetë vigjilente dhe do të vini re detaje të rëndësishme që keni humbur deri më tani. Nëse marrëdhënia juaj në çift ka kohë, atëhere bëni mirë të keni mirëkuptim dhe ekuilibër sentimental.

Peshorja

E Premte e Vështirë, në kthetrat e Hënës në Gaforre. Projektet dhe synimet kthehen në një drejtim, por vendimet dhe vullneti i të tjerëve ndërhyjnë për të ndryshuar kartat në tryezë, duke ju detyruar të vini në pikëpyetje të gjitha planet tuaja. Nuk përjashtohen tensionet me një epror. Edhe në punët e dashurisë mund të prisni një humbje të vogël.

Akrepi

Ju mund të mbështeteni në ditën e sotme pasi pritet të jetë  një ditë e mirë.  Në fushën profesionale do të keni suksese. Plot surpriza ju presin, lajme dhe lumturi. Kënaqësitë dhe sukseset do të bien mbi ju, pa bërë shumë sakrifica! As sektori sentimental nuk është i keq. Nëse jeni në dashuri do të përjetoni momente mirëkuptimi të shkëlqyeshëm me partnerin tuaj, nëse jeni beqar do të takoni dikë që do të jetë në gjendje të tërheqë vëmendjen tuaj.

Shigjetari

Aspektet e shkëlqyera të Venusit dhe Marsit do t’ju ndihmojnë në të gjithë punët tuaj duke mos lënë anash dhe marrëdhëniet shoqërore.  Ju mund të lidhni marrëveshje të mira, të rikuperoni kreditë, të planifikoni udhëtime biznesi. Nuk do të mungojnë mundësitë për rekreacion dhe argëtim, për të jetuar marrëdhënie romantike me më shumë entuziazëm dhe qetësi. Gjëja kryesore që duhet të bëni në mbrëmjë është të flini herët pasi vërtet keni nevojë për orët e duhura të gjumit.

Bricjapi

Hëna disonante shoqërohet nga një klimë armiqësie dhe pakënaqësie që sigurisht nuk do të ndikojë mirë në marrëdhëniet tuaja në çift dhe as në ato familjare. Kur bëhet fjala për punën, maturia nuk do të jetë kurrë shumë dhe do të dëshironi të keni më shumë se zakonisht në këtë ditë. Kushtojini vëmendje goditjeve që i’u vijnë nga kolegët tuaj.  Ato mund t’ju penalizojnë vetëm me disa fjalë të ftohta.

Ujori

Gjithçka ditën e sotme do të rrjedhë  qetë , por do ju duket pak monotone. Është koha për të vendosur rregull rreth jush dhe për të zgjidhur disa çështje praktike, të cilat për disa kohë kanë qenë një arsye për diskutim me partnerin tuaj dhe familjen tuaj. Kaloni më shumë kohë me trupin dhe pamjen tuaj, pa u lodhur në sporte dhe aktivitete të përditshme.

Peshqit

Ju keni një frymë të jashtëzakonshme iniciative në anën tuaj, aq sa puna do të marrë një rëndësi të veçantë. Mundësitë e fitimit do të jenë gjithashtu të konsiderueshme, veçanërisht nëse jeni i vetëpunësuar. Dashuria? Sharmi juaj do të jetë në gjendje të godasë dhe simpatia juaj nuk do të dështojë do të depërtojë pikërisht aty ku ju dëshironi. Programet e mbrëmjes janë shumë argëtuese./oranews