Holanda e mposht Ukrainën në ndeshjen më të mirë deri tani në Euro 2020

2 muaj më parë

Holanda e mposht Ukrainën në ndeshjen më të mirë deri tani në Euro 2020

Holanda e ka mposhtur 3:2 Ukrainën në ndeshjen më të mirë dhe më zbavitëse deri tani në Kampionatin Evropian 2021, e cila kishte një përfundim dramatik të dielën në Amsterdam.

Ukraina e përmbysi një disavantazhin prej dy golave brenda katër minutave dhe kur mendoi se do ta fitonte një pikë nga ndeshja hapëse në Grupinc C në Johan Cruijff Arena, Denzel Dumfriese tronditi duke e shënuar golin e triumfit për tulipanët në çastet e fundit.