Harrojini ilaçet e gjumit, me një gotë nga kjo pije do flini “si një fëmijë”

2 vite më parë

Harrojini ilaçet e gjumit, me një gotë nga kjo pije do flini “si një fëmijë”

Ka shumë nga ne të cilët kanë probleme me gjumin dhe për këtë arsye zgjohemi në mëngjes pa energji dhe të lodhur.

Ilaçet e gjumit nuk mund të jenë gjithmonë efektive nëse keni kohë që i përdorni, por disa mjekime natyrale mund të ndihmojnë.

Ato nuk shkaktojnë efekte anësore.

Ky mjekim do ju ndihmojë të hiqni pagjumësinë dhe përbërësit e duhur janë:

1 banane
gjysëm lugë kanelle
1 litër ujë
Përgatitja:

Hiqni lëkurën e bananes dhe vendosini në ujë të ziejnë për 10 minuta. Më pas hidhni çajin dhe bëni ndarjen e bananes. Më pas shtoni kanellën dhe shija ju garantojmë që do përmirësohet. Pijeni këtë çaj një orë para se të flini gjumë./Shije.al