Hani çdo mëngjes një lugë çaji me kanellë dhe shikoni çfarë i ndodh trupit tuaj në 45 minuta

12 muaj më parë

Hani çdo mëngjes një lugë çaji me kanellë dhe shikoni çfarë i ndodh trupit tuaj në 45 minuta

Sipas shkencëtarëve, kanella duhet të jetë pjesë e dietës sonë të përditshme për shkak të përfitimeve të shumta shëndetësore. Ndryshe konsiderohet si një mrekulli….

Kjo erëz ka një sasi të lartë të kalciumit. Me një sasi prej 38.07 mg për 100 gram, kanella është një nga ushqimet me më shumë hekur.

Çfarë ndodh me trupin tuaj pas 1 lugë çaji me kanellë pluhur?

– Përmirëson tretjen dhe lehtëson problemet e tretjes

– Trupi juaj i përgjigjet insulinës në mënyrë më efektive dhe rregullon nivelet e sheqerit në gjak

– Përmirëson qarkullimin e gjakut dhe ka efekt antikoagulues

– Përmirëson funksionin kognitiv dhe kujtesën e cila është arsyeja pse është ideale për njerëzit që vuajnë nga çrregullime neurodegjenerative të tilla si sëmundja Alzheimer

– Parandalon sëmundjet e shkaktuara nga viruset dhe bakteret

– Ne marrim më shumë energji dhe shmangim lodhjen, duke e ringjallëruar trupin tonë

– Ato ulin dëmin e shkaktuar nga indet me kalimin e kohës, duke rinovuar trupin

– Përmirëson funksionimin e organeve të shumta dhe parandalon sëmundjet e zemrës.

Përveçse është e shijshme, përfitimet e aromës së kanellës e bëjnë këtë një ilaç alternativ me shumë vlerë.