Gurbanov paralajmëron Partizanin: Në Azerbajxhan do të jetë një tjetër histori

12 muaj më parë

Gurbanov paralajmëron Partizanin: Në Azerbajxhan do të jetë një tjetër histori

Barazimi ishte rezultati më i drejtë i sfidës mes Partizanit dhe Qarabag. E pranon diçka të tillë trajneri i Qarabag, Gurban Gurbanov i cili gjithsesi paralajmëroi të kuqtë se në Azerbajxhan do të jetë një tjetër ndeshje dhe se Partizani do të vuajë shumë.

A jeni i kënaqur nga ky rezultat?

Po, i kënaqur nga ky rezultat.

U befasuat nga Partizani? E prisnit me vështirësi?

Ishte një ndeshje e vështirë për ne, patëm vështirësi. Partizani luajti mirë, një skuadër kompakte në mbrojtje. Në ndeshjen e dytë, Partizani do e ketë më të vështirë se sa e pati sot.

Partizani pati mundësitë e veta në pjesën e dytë…

Në pjesën e dytë, pati shumë momente të rrezikshme nga Partizani, por në përgjithësi ata do bënin disa raste, sepse luanin para tifozëve të tyre.

A është në dyshim kualifikimi?

Edhe nëse do fitonim sot, do ishim sërish të prekopuar, sepse duhet të marrësh seriozisht çdo ndeshje, edhe në atë të kthimit./SuperSport/