Granit Xhaka vazhdon të kritikohet

9 muaj më parë

Granit Xhaka vazhdon të kritikohet

Premier League njihet si kampionati më i bukur në botë, kjo për shkak të nivelit të lartë që zhvillohet futbolli.

Përveç futbollit, fansat në Angli janë nga më kritikët ndaj ekipeve të tyre dhe lojtarëve të skuadrës.

Me ndalimin e kampionatit nga ndeshjet e kombëtareve, në Angli janë bërë analizat dhe llogaritë me të gjithë lojtarët. Sportsmail ka zgjedhur të formoj ekipin me 11 dështimet e këtij sezoni deri më tani.

Pjesë e ekipit bie në sy pjesëmarrja e portierit francez Hugo Lloris si dhe kapitenit më të ri të Arsenal, Granit Xhaka.

I zgjedhur nga Emery si kapiten i Arsenal, tifozët e kanë kryqëzuar skuadrën duke menduar se tek topçinjtë mungon lidershipi.