Gjendet pa shenja jete një 33 vjeçar, arrestohet një i dyshuar

8 muaj më parë

Gjendet pa shenja jete një 33 vjeçar, arrestohet një i dyshuar

Sot rreth orës 19:00 është gjetur pa shenja jetë një 33 vjecar nga Ferizaj.

Trupi i viktimës është gjetur skaj rruge mes fshatit Gadime dhe Kishnapole.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet policore si dhe ekipi mjekësor i mjekësisë ligjore. Pas hetimeve fillestare, hetuesit policorë kanë arrestuar një person të dyshuar lidhur me këtë rast dhe ndaj tij, me urdhër të prokurorit është marrë masa e ndalimit prej 48 orësh”.

“Në vendin e ngjarjes ka dalur edhe Prokurori i Shtetit dhe me urdhër të tij trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë për obduksion”.

AktivPress