Feronikeli dhe Drenica në luftë për mbijetesë

2 javë më parë

Feronikeli dhe Drenica në luftë për mbijetesë

Feronikeli dhe Drenica do të ndeshen mes vete këtë të shtunë. Mirëpo, nëse njëra nga këto dy ekipe arrin të merr pikë të plota atëherë do e siguron vendin në Superligën e Kosovës për sezonin e ardhshëm.

Drenica pret Feronikelin në stadiumin “Bajram Aliu” duke filluar nga ora 15:00, njofton Klan Kosova.

Ndeshja tjetër që do të luhet, në kuadër të javës së 30-të në Superligë është ajo në mes të Arberisë dhe Besës me fillim nga ora 15:00.

Kjo e fundit vetëm se ka siguruar daljen nga SuperLiga dhe sezonin tjetër pritet të luaj në Ligën e Parë, për shkak se është në pozitën e fundit me vetëm 10 pikë.