Dy të vdekur e 15 të lënduar pasi një veturë godet këmbësorët në Trier të Gjermanisë

2 muaj më parë

Dy të vdekur e 15 të lënduar pasi një veturë godet këmbësorët në Trier të Gjermanisë

Të paktën dy persona kanë vdekur pasi një veturë ka goditur qëllimisht disa këmbësorë në Trier të Gjermanisë.

Siç raporton Reutersi, policia të martën ka arritur edhe të arrestojë shoferin, dhe kanë njoftuar se ishte me shpejtësi të madhe.

Mediat lokale njoftojnë se 15 persona të tjerë ishin lënduar, duke cituar kryetarin e qytetit të Trierit, Wolfram Leibe.

“Kujdesi për të plagosurit është me përparësi të madhe”, shkroi policia në Twitter, derisa u ka bërë thirrje qytetarëve të shmangin qendrën e qytetit.

Policia dhe shërbimet e emergjencës kanë bllokuar menjëherë qendrën e qytetit.