Dua Lipa shkëlqen në tapetin e kuq në Brit Awards (Foto)

2 vite më parë

Dua Lipa shkëlqen në tapetin e kuq në Brit Awards (Foto)

Këngëtarja e famshme me prejadhje nga Kosova, Dua Lipa tashmë ka parakaluar në tapetin e kuq të festivalit muzikor “Brit Awards” ku ka marrë vëmendjen e mediave ndërkombëtare.

“Një vizion absolute në rozë! Artistja më e nominuar ndër zonjat dhe zotërinjtë e natës”, shkruan në llogarinë zyrtare të festivalit në Ttwitter.

Lipa është nominuar në kategoritë “Brit Award for British Single”, ” MasterCard British Album of the Year”, ” British Video Award”, ” British Breakthrough Act” dhe ” Brit Award for British Female Solo Artist”.