Dua Lipa paralajmëron këngën e re

2 muaj më parë

Dua Lipa paralajmëron këngën e re

Në më pak se dy muaj pas publikimit të projektit të saj të fundit “Club Future Nostalgia”, duket se Dua Lipa ka përgatitur një tjetër surprizë për fansat. Me një shënim të shkurtër në Instagramin e saj, ylli i muzikës pop ngacmoi ndjekësit, duke thënë “së shpejti” së bashku me një selfie të re.

Megjithëse është e paqartë se çfarë saktësisht do të vijë së shpejti, postimi i ri i artistes në rrjete sociale mund të jetë një azhurnim i një bashkëpunimi të mundshëm me Miley Cyrus, nëse thashethemet e qarkulluara në internet kanë ndonjë gjë për të bërë. Fansat në Twitter u janë përgjigjur ngacmuesve të saj, të cilët theksuan se mezi po presin për bashkëpunimin e këngëtares shqiptare. “Bashkëpunimi Miley & Dua po vjen”, shkroi një përdorues i Twitter. Një fans tjetër tha: “Dua x miley po vjen”, së cilës një tjetër iu përgjigj: “Në krye të listave wbk”.

Fansat gjithashtu po shpresojnë për një bashkëpunim të saj me Ariana Grande. “Ariana dhe Dua, poooo”, vazhdoi një fans. Lidhur me bashkëpunimin e Dua Lipës dhe Miley Cyrus, aludimet erdhën pasi dyshja u pa së bashku në studio, përfshirë këtu edhe producentin Andrew Watt. Yjet e muzikës pop duket se po kalonin një kohë të mirë së bashku me Watt, i cili ka bashkëpunuar me të dy vajzat në të kaluarën. Çfarëdo që Dua ka rezervuar për fansat pas ngacmimit të fundit, këngëtarja sigurisht nuk i ka mbajtur të njëjtit duarbosh këtë vit pa muzikë të re dhe ne jemi të sigurt që do të jetë epike edhe këtë herë.