Dua Lipa me një mesazh të veçantë për 8 mars

2 vite më parë

Dua Lipa me një mesazh të veçantë për 8 mars

Superylli shqiptar, Dua Lipa, ka uruar 8 marsin në mënyrë publike.

Dita ndërkombëtare e gruas po festohet në mbarë botën, e në disa vende edhe me protestë.

Mesazhi i Duas është i orientuar më shumë kah protesta.

Ajo ka kërkuar më shumë të drejta dhe liri për gruan në postimin e saj dhe dashuri për njëri-tjetrin.

Dua Lipa ka pasur sukses të jashtëzakonshëm së fundmi.

Ajo ka fituar dy çmime në Brit Aëards dhe ka pasur vitin më të suksesshëm në karrierë.

Dua vazhdon të jetë në top 10 të Billboard Hot 100. /Telegrafi