Driton Selmanaj në Kuvend, reagon Saranda Bogujevci

2 muaj më parë

Driton Selmanaj në Kuvend, reagon Saranda Bogujevci

Kuvendi i Kosovës po mbanë seancë të veçantë, e cila i dedikohet personave me aftësi të kufizuara.

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pasi zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, ka marrë pjesë në seancën e sotme.

Është deputetja e VV-së, Saranda Bogujevci, ajo që ka reaguar dhe e ka quajtur Selmanajn njeri të pa fytyrë dhe dinjitet.

Shkrimi i saj pa ndërhyrje:

Ky njeri nuk ka as fytyre e as dinjitet. Shfrytëzon seancën ku po diskutohet për persona me nevoja të veçanta për të qenë i pranishëm në sallën plenare të Kuvendit.

Nuk mund të kuptoj se si nuk e di kur është mjaft për ta lëndimi dhe mos respekti ndaj qytetarëve.