Drita dhe Atletico me lojtarë të infektuar me COVID-19 në Champions

2 muaj më parë

Drita dhe Atletico me lojtarë të infektuar me COVID-19 në Champions

Dy lojtarë të gjigandit spanjoll kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 të hënën.

Sime Vrsajlko dhe Andrea Correa, janë dy futbollistët e “El Colchoneros” që nuk do të udhëtojnë për të luajtur me Leipzigun në çerekfinalen për Champions League, shkruan goal.com përcjell Klan Kosova.

Situatë të njëjtë e ka pasur edhe një skuadër kosovare por që i është anuluar ndeshja kundër Lindfield në fazën parakualifikuese në Chanpions League.

Por, kjo nuk ka vlejtur edhe për spanjollët pasi që UEFA nuk ka marrë vendim për anulimin e ndonjë ndeshje të ekipin nga Madridi.