Drenica – Gjilani, baras në “Bajram Aliu”

2 muaj më parë

Drenica – Gjilani, baras në “Bajram Aliu”

Përfundon ndeshja e fundit e xhiros se katërt në Superligen e Kosovës, mes Drenicës dhe Gjilanit, e zhvilluar në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Rezultati final i takimit ishte 0:0, njofton Klan Kosova.

Me ketë barazim, Gjilani tubon pesë pikë.

Kurse, Drenica mbetet me një pikë me pak në tabelë.

Në xhiron e ardhshme që do të zhvillohet në fundjavë, Gjilani do të jetë nikoqir i Arbërisë, ndërsa Drenica do të luajë në udhëtim tek Ballkani në Suharekë.