Deputetët mblidhen sot për të votuar për kryeparlamentarin

3 vite më parë

Deputetët mblidhen sot për të votuar për kryeparlamentarin

Kuvendi Kosovës ka njoftuar edhe zyrtarisht për seancën që do të mbahet sot.

Në njoftimin e Kuvendit bëhet e ditur se në rënd të ditës është vetëm zgjedhja e kryeparlamentarit.

Seanca do të nis në orën 11:00.

“Me kërkesë të kryesuesit të seancës konstituive të Legjislaturës VI, Adem Mikullovci, të enjten, më 7 shtator 2017, mbahet vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Republikës së Kosovës. Rendi  i ditës: Zgjedhja e kryetarit të Kuvendit dhe e nënkryetarëve të Kuvendit”, thuhet në njoftimin e Kuvendit të Kosovës.

Thirrja për vazhdimin e seancës konstituive është bërë një ditë pasi koalicioni PAN ka arritur marrëveshje me AKR-në dhe ditën kur i njëjti koalicion ka zhvilluar negociata të gjata me Listën Serbe, shkruan AktivPress.