Daut Haradinaj paralajmëron tërheqje nga Kuvendi (Video)

4 vite më parë

Daut Haradinaj paralajmëron tërheqje nga Kuvendi (Video)

Në emisionin “Komiteti”, deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka folur për të ardhmen politike.

Ai ka treguar se më nuk do të jetë në listën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës dhe se ka zgjedhur kandidaturën për qeverisje lokale.

Haradinaj në “Komiteti Qendror” ka bërë të ditur se në cilën komunë do të jetë kandidati i AAK’së për kryetar dhe ka treguar se cilat ishin arsyet që e shtyn ta marrë këtë vendim.