Cuisance i bashkohet Bayernit

6 muaj më parë

Cuisance i bashkohet Bayernit

Mesfushori francez, Mickael Cuisance, ka nënshkruar kontratë me skuadrën gjermane, Bayern Munich.

Një gjë të tillë e konfirmuar klubi Borussia Monchengladbach, dukë thënë se e kanë shitur 20 vjeçarin për 10 milionë euro, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

“Mickael është një talent i madh dhe me shumë cilësi poseduese. Unë mendoj se ai do të bëjë një emër për veten e tij sepse ai e ka një mentalitet të mirë, një teknikë të mrekullueshme dhe një këmbë të shkëlqyeshme të majtë”, ka thënë drejtori sportiv i Bayernit, Hasan Salihamidzic.